Kamenný obklad - najlepšie možnosti obkladového kameňa

Obkladový kameň stelesňuje jednoduchú eleganciu prírodného sveta. Obkladový kameň sa nanáša na stenu domu a vytvára dojem, že stena je z masívneho kameňa.

Kamenný obklad - najlepšie možnosti obkladového kameňa

Obklad vo všeobecnosti ako aj obkladový kameň je jednoduchý postup vrstvenia materiálov pre lepšiu tepelnú izoláciu, ochranu alebo estetický vzhľad.

Obzvlášť kamenný obklad je krásnou možnosťou premeny vnútorných alebo vonkajších stien domu. Rovnako dobre sa hodí do nového domu alebo rekonštrukcie, pretože jednoducho zakryje existujúce steny. Kamenné obklady zahŕňajú mnoho rôznych druhov kameňa vrátane žuly, pieskovca, vápenca, mramoru, travertínu či bridlice.

Existuje viac prevedení kamenného obkladu: obkladové panely (jednoduchá inštalácia – alebo kamenná dyha, skalný obklad, formátovaný obklad či prirodzene štiepané kamenné obklady.

Inšpirácie na dizajn obkladového kameňa

Vonkajší kamenný obklad – fasáda

BLACK RF95 kamenný obklad na fasádu

Kamenný obklad má množstvo praktických výhod v exteriéri, ako aj jeho vysokú estetickú príťažlivosť. Osobitné výhody vonkajšieho kamenného obkladu zahŕňajú; odolnosť, všestrannosť, nenáročnosť na údržbu a určite zvýši hodnotu vášho domova.

Kameň Slovakia má širokú škálu obkladových materiálov z prírodného kameňa s jednoduchou aplikáciou na všetky vhodné povrchy. Kamenné murivo, je obzvlášť krásne, pretože má prirodzenú surovú eleganciu.

Vnútorné kamenné obklady – stena

Travertín Antik ATR28 kamenný tehličkový obklad - obloženie steny kameňom

Stena s obkladovým kameňom je dokonalým spôsobom, ako využiť jeho estetické výhody bez toho, aby ste sa museli zaviazať k nákladnému procesu renovácie celého vášho domova. Steny s kamennými prvkami prinášajú do vášho domova rustikálny a prirodzený pocit, a zároveň luxus moderného života. Ak naozaj chcete zdôrazniť spojenie prírody a modernosti, môžete sa dokonca rozhodnúť pripevniť svoj televízor na hlavnú stenu obloženú kameňom.

K dispozícii je veľa rôznych štýlov, farieb a textúr. Prezrite si náš široký sortiment alebo nás môžete navštíviť v predajni.

MANILA RF29 kamenný obklad na krb

Obkladový kameň na krb

Rustikálny krb s kamenným obkladom vytvorí nádherný prírodný zážitok, ktorý vám určite pripomenie sviatočné chvíle. Krb obložený prírodným kameňom je dokonalým spôsobom, ako to urobiť, a môže byť inštalovaný vo vnútri alebo vonku.

Brickstone WAVE BS98 kamenný tehličkový obklad do kúpeľne

Prírodný obklad z kameňa do kúpeľne

Keďže sú kúpeľne často pomerne malé v porovnaní so zvyškom domu, je to tiež príležitosť pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, aby dodali svojmu domovu šmrnc elegancie. Preto sú kamenné obklady a dlažby ideálne aj na použitie v kúpeľni.

Príďte si do našich predajní Kameň Slovakia vybrať obkladový kameň. S výberom vám radi pomôžeme.