Kamenná terasa - dlažba na terasu aj do interiéru

Prírodná krása, ktorá vydrží.  Technické a hlavne estetické vlastnosti kameňa sú hlavnými prednosťami, prečo mnohí preferujú prírodný kameň. V našej ponuke je možné vyberať z množstva materiálov, farieb, úprav a hrúbok dlažby. K obľúbeným formátovaným dlažbám, ktoré môžme využiť aj na terasu patrí travertín, gneis, bridlica, mramor, pieskovec. Pri nepravidelných tvaroch je možnosť vybrať podľa potreby aj väčšie hrúbky dlažby, napríklad z andezitu, porfýru alebo kvarcitu. 

Terasová dlažba Travertín

Terasová dlažba z kameňa je vhodná pre tých, ktorí už nechcú mať okolo svojho domu alebo chalupy zámkovú dlažbu, betónové dlaždice, alebo dokonca asfalt. Prírodný kameň za predpokladu správneho uloženia a ošetrenia nám bude slúžiť desiatky rokov.

Kameň sa najčastejšie upravuje štiepaním alebo rezaním podľa toho, aký má byť výsledný efekt. Tým kameň získava originálny a nenapodobiteľný povrch. Na želanie je možné povrch kameňa aj upravovať pieskovaním alebo chemicko-mechanickým spôsobom.

Či už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek kameň, na konci povrch kameňa, podobne ako u dreva ošetrite. Použiť môžete rôzne druhy impregnácie, ktoré sa rozotrú a potom dôkladne vysušia. Na povrchu zostane neviditeľná vrstva, ktorá uzavrie kameň proti vniknutiu vody a iných tekutín a predĺži tak jeho životnosť. Ponúkame rôzne druhy impregnácie, napríklad priehľadnú, ktorá nezmení na pohľad povrch kameňa, impregnácia lesklým alebo matným efektom.

Podľa zvoleného materiálu, ale aj veľkosti jednotlivých kusov a plánovaného využitia terasy, predajca odporučí vhodný spôsob uloženia dlažby. Na výber býva štrkopieskové lôžko, suchý betón, lepenie a iné.

Dlažby z prírodného kameňa právom patria medzi obľúbené podlahové krytiny pre luxusné terasy a iné podobné miesta. Vďaka prírodnému vzhľadu ich odporúčame do klasických aj moderných exteriérov a interiérov. Navyše kamenná terasa vyniká vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou.

Vonkajšia dlažba na terasu Travertín MOSAIC ANTIK vhodná aj do interiéru

Nepravidelný štiepaný kameň vhodný ako dlažba na terasu Dendryd Fosil

Terasová dlažba Bridlica