Kameň na terasu

Renovujete svoju terasu a hľadáte ten správny materiál, ktorý z vašej terasy urobí nie len miesto plné oddychu a relaxu, ale zároveň bude účelný a nenáročný na údržbu? V tom prípade si doprajte to najlepšie! Prírodný kameň je od nepamäti najvyužívanejší prírodný materiál na svete.

Ilustračný obrázok kameňa na terase

Aký kameň na terasu?

Či už kameň použijete ako dlažbu terasy, či obklad stien a stĺpov terasy, prípadne obklad krbu na terase, je treba zvážiť akú farebnú škálu prírodného kameňa zvolíte.  

Či chcete terasu zladiť v jednoduchom čistom štýle, keď zvolíte formátované obklady a dlažby ako napríklad veľmi populárny travertín, bridlicu, pieskovec či gneis.  


Travertínová dlažba na terasu

Alebo pôjdete do drsnosti a pravej nespútanej prírody, v tomto prípade je vhodné vybrať nepravidelný obklad a dlažbu, kde máte na výber z tradične využívaného andezitu, vápenca či kvarcitu.  


Prírodný kameň je vďaka svojej jedinečnej štruktúre a unikátnosti výbornou voľbou keď chcete, aby vaša záhradná terasa mala originálny a nenapodobiteľný vzhľad už na prvý dojem. Kameň, či už ako obklad alebo dlažba vašej terasy, je neuveriteľne jednoduchý na údržbu.  


Pri niektorých druhoch kameňa je najskôr potrebné kameň pred použitím naimpregnovať, no po impregnácii si vyžaduje iba nepatrnú údržbu. Kameň stačí jemne pretrieť handričkou a je to.

Kvarcitová dlažba na terasu

Na čo si dať pozor?

Kameň na terasu treba vyberať s ohľadom na poveternostné podmienky vášho pozemku a prekrytia terasy.  

Ak na dlažbu bude pršať, je nutné zvoliť prírodný kameň s drsnou štruktúrou, ktorá zaručí protišmykové vlastnosti. Tiež je vhodné zvážiť mrazuvzdornú dlažbu v prípade snehu v zime, pokiaľ terasa nie je prekrytá.