Postavte si gabiónový plot

V posledných rokoch sú gabiónové ploty stále obľúbenejším a vyhľadávanejším stavebným doplnkom. Používajú sa pri rodinných domoch, ale vidieť ich už môžeme aj pri komerčných objektoch, a sú skvelým riešením pre oddeľovanie pozemkov alebo zvýraznenie hranice pozemkov. Gabiónový plot prináša množstvo výhod.

Postavte si gabiónový plot

Ilustračný obrázok

Jedná sa o pevnú sieť vyrobenú z oceľových drôtov a spôn, ktorá vytvára kôš, ktorý sa plní kamenivom. Predtým boli gabiónové ploty výsadou luxusnejších moderných stavieb, stávajú sa však stále dostupnejšie, preto rastie ich popularita aj u širokej verejnosti.

Ak vás čaká výstavba plotu alebo ohraničenie svojho pozemku, popremýšľajte nad možnosťou montáže gabiónov. Okrem vlastností vynikajú aj zaujímavým vzhľadom, ktorý spestrí nejednu modernú stavbu.

Gabiónový kôš - sypaný, alebo skladaný?

Ak vás gabionové ploty zaujali vzhľadom i svojimi vlastnosťami, pred začatím výstavby sa musíte rozhodnúť medzi sypaným, alebo skladaným prevedením. Realizácia sypaných gabiónových košov je jednoduchšia, pretože sa gabiónová  konštrukcia iba naplní kamenivom.

Stavba sypaného gabiónového plotu je rýchla, kamene sa zvyčajne do konštrukcie sypú priamo. Použitý kameň ale musí mať vždy väčší priemer než je veľkosť ôk.

Skladané gabionové ploty sú z estetického hľadiska zaujímavejšie, pretože vytvárajú mozaiku. Pre vytváranie mozaiky sa používajú rôzne druhy prírodného kameňa, s ktorými je možné vytvoriť rôzne farebné kombinácie.

Pri stavbe gabiónového plotu dbajte na starostlivú montáž, ktorá vám zaistí pevnosť, odolnosť a stabilitu celej konštrukcie.Príďte si do našich predajní vybrať nielen gabiónové koše, 
ale aj rôzne druhy kameňa na výplň gabiónového plotu.