Obklady z kameňa

Vlastnosti a nevšednosť kameňa má za následok, že je vyhľadávaným materiálom ako vnútorné či vonkajšie obklady.

Napríklad obklady z kameňa sú luxusnou a nevšednou záležitosťou. Že je kameň studený, chladný? Na dotyk síce áno, ale na pohľad to tak nie je. Kameň sa môže pochváliť širokou farebnosťou a rozhodne nie je nudný a studený. Veľmi efektívny je napríklad pri obložení steny, kde je umiestnený krb, či televízor.

Obloženie krbu

  Kto by nemal rád romantiku v podobe praskajúceho, voňavého dreva? Ak to umožňuje interiér Vášho domova, alebo chalupy, chaty, potom zvážte výstavbu krbu. Krb si potom ešte môžete nechať obložiť kameňom. A to takého štýlu a odtieňa, aby ladil s celkovým zariadením.

Obklad z kameňa v kúpeľni

Staviate, alebo prerábate dom či byt? Radi by ste mali z kúpeľne miesto, kde budete môcť svoju myseľ i telo zrelaxovať? Potom si dajte záležať nielen na výbere zariaďovacích predmetov, ale aj pri obklade kúpeľne. Je možné si v dnešnej dobe zakúpiť obklady a dlažbu z keramickej predajne. Ale ak hľadáte nevšednosť a originalitu, ktorú nenájdete na každom rohu, môzte osloviť spolčnosť špecializovanú na predaj obkladového kameňa. 

Vonkajší obklad domu, chaty

Čo sa týka kamenných obkladov, tak nemusíte zostávať len pri interiéri. Obklad z kameňa je tiež veľmi žiadaným artiklom v prípade vonkajšieho obloženia rodinného domu, alebo chaty, či firmy.

Parkovacie státie, príjazdová cesta k domu z kameňa

Kameň môžete tiež použiť na dlažbu, či už pre parkové státie Vášho štvorkolesového miláčika, príjazdovú cestu, alebo aj cestičky na záhrade. Je možné síce zostať u štrku, piesku, alebo udupanej zeminy. Vo všetkých spomenutých prípadoch však nemôžete očakávať také vlastnosti, ktorými sa môže pochváliť kameň. Len s kameňom si môžete byť istí, že podklad bude viac ako stabilný, nedôjde k jeho posunu ani zosuvu.

Ďalšie výhody kamenných obkladov

Kamenné obklady nie sú len vzhľadovo efektívne a nevšedné. Kameň tiež plní ochrannú funkciu. Len si vezmite napríklad obklad fasády domu. Ak by ste mali dom "len" omietnutý, potom musíte počítať s tým, že časom dôjde k zašpineniu dolnej časti fasády. Ak by ste sa však rozhodli pre kamenné obloženie domu, potom nemusíte nijako riešiť prípadné zašpinenie. Kameň stačí totiž jednoducho a rýchlo umyť, či už kefou, alebo hadicou s vodou.