Filter

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

*LEN NA OBJEDNÁVKU

Použitie

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

*LEN NA OBJEDNÁVKU

Použitie

Prírodný kameň vhodný na obklady / dlažby

Obklady z prírodného kameňa

Štiepaný prírodný kameň vhodný ako obklad aj dlažba, používa sa na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, kameň na krb, fasádne obklady, vhodný na chodníky okolo domu, príjazdové cesty, kamenné terasy, kameň do altánku, kamenné dlažby do záhrady, vhodné aj na suchý múrik.

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie použiva na obklady alebo kamenné dlažby v exteriéri i interiéri

K hlavným výhodám kameňa patrí jeho možnosť kombinácie s akýmkoľvek materiálom alebo čí už moderným alebo prírodným. Dlažby z kameňa sú ľahko udržiavateľné rovnako ako vnútorné kamenné obklady alebo vonkajšie kamenné fasádne obklady. Použitie kameňa môže byť ako vnútorný kamenný obklad alebo vonkajší kamenný obklad.

Prírodný kameň sa využíva hlavne ako stavebný materiál. Kamenné obklady a kamenné dlažby sú vhodné do moderných interiérov a exteriérov, všade  tam kde chceme vniesť atmosféru príjemného prostredia.

Fasádny obklad z prírodného kameňa

Príroda v modernej domácnosti. Kamenné obklady z pravého prírodného kameňa vám prinesú tradičný prírodný štýl, ktorý vás zaujme a nadchne svojím jednoduchým dizajnom. Obkladový kameň je originálny prírodný materiál.

Kamenné obklady do exteriéru - vonkajšie obklady

V exteriéri nájdu kamenné obklady naozaj široké uplatnenie. Najobľúbenejšou vonkajšou plochou pre obkladanie je fasáda domu. Tú možno obložiť viacerými spôsobmi, či už celú, alebo len jej časť. Veľmi obľúbenými sa stávajú taktiež sokle domov, ploty, oporné múriky, stĺpy domu a vonkajší krb.

Kamenné obklady od výrobcu Kameň Slovakia sú jedinečné ako dizajnový prvok, ktorý v dôsledku svojich farieb, tvarov a textúr dopĺňajú akýkoľvek typ zvolenej architektúry.

Prírodný obkladový kameň dodávame v mnohých variantoch s ohľadom na tvar, materiál i určenie.

Nepravidelný štiepaný kameň pôsobí prirodzenejšie a ľahšie sa s ním pracuje. Vonkajší obklad z kameňa môžete využiť aj záhradách. 

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie použiva na obklady alebo dlažby v exteriéri i interiéri

Kamenný obklad z prírodného kameňa Andezit patrí medzi najkvalitnejšie kamenné obklady ťažené a vyrábané na Slovensku.

Vonkajšie obklady z prírodného kameňa sú veľmi moderné v každej domácnosti. Ak aj vy už dlho premýšľate nad tým ako vniesť svojmu domovu prírodný vzhľad a ako sa odlíšiť od ostatných, kamenné fasádne obklady budú pre vás ideálnym riešením. 

Pre vonkajšie obklady používame mramor, travertín, žulu, vápenec, pieskovec, porfýr a pod.

Kamenné obklady výhody:

Výhody kamenných obkladov sú trvanlivosť, kvalita akosti, odolnosť, mrazuvzdornosť, bez nutnosti údržby, široká ponuka farieb a dostupná cena.

Obkladový kameň si môžete vybrať na webe, alebo priamo v našej kamennej predajni.

Kamenný obklad andezit
V poslednej dobe moderné materiály nahrádzajú klasické prírodne. Našťastie sa čoraz viac vracia späť k prírodným materiálom ako sú kamenné obklady a dlažby z kameňa, ktoré umelé kamene nikdy neprekonajú. Z hľadiska moderného dizajnu či kvality a trvácnosti vám kamenné obklady a kamenné dlažby z pravého prírodného kameňa poskytnú oveľa viac ako môžte očakávať.

Prírodný obkladový kameň

Ak chcete svojmu domovu alebo firme dodať nádych prirodzenej elegancie, zvážte začlenenie obkladového kameňa do svojho dizajnu interiéru alebo exteriéru. Obkladový kameň ponúka jedinečný a nadčasový vzhľad, ktorý môže zvýšiť estetickú príťažlivosť každého priestoru.

Obkladový kameň je typ obkladu na stenu, ktorý je vyrobený z prírodného kameňa. Kamenný obklad na stenu je jedinečný svojou farbou, vzorom a textúrou, čo dáva vášmu priestoru charakteristický vzhľad, ktorý sa nedá napodobniť s inými materiálmi. Obkladový kameň je odolný a trvácny a jeho prirodzená krása sa vekom len zvyšuje.

Kamenný obklad možno použiť na vytvorenie rustikálneho alebo moderného vzhľadu v závislosti od druhu použitého kameňa a vzoru.

Vďaka svojej odolnosti a kráse je obkladový kameň rozumnou investíciou, ktorá bude pridávať hodnotu vašej nehnuteľnosti na dlhé roky.

Spôsob ukladania obkladu

Obkladový kameňobklady z prírodného kameňa sa lepia na pieskovo-cementovú zmes alebo na lepidlo. Dôležité je špárovanie. Pri tenších hrúbkach obkladu sa špárovacia zmes nanesie do jednej roviny s povrchom kameňa. Pri väčších hrúbkach obkladu sa špárovacia zmes nanesie 0,5 cm pod úroveň povrchu kameňa. Vtedy je obklad na pohľad plastickejší

Kamenný obklad na stenu do interiéru

Kamenné dlažby

Kamenné dlažby majú výnimočné vlastnosti a pri ich správnej voľbe pre konkrétne použitie mnohonásobne prekonávajú akýkoľvek umelý materiál a to často nielen vzhľadom ale aj cenou.

Andezitprírodný kameň je vhodný na dlažby a obklady. Štiepa sa na rôzne hrúbky od 1 cm až po 10 cm. K dispozícii sú vo viacerých farebných prevedeniach. Kameň je vhodný aj na šlapáky do trávy a dlažby do záhrady.

Kamenné dlažby z Andezitu patria medzi najodolnejšie kamenné dlažby ťažené a vyrábané na Slovensku. Andezit si vďaka svojim vlastnostiam zachoval svoje neutrálne šedo-hnedé povrchové sfarbenie. Dlažby z kameňa Andezit podľa stupnice tvrdosti sú na 7 mieste čo kameň radí medzi veľmi tvrdé kamenné dlažby. 

Ďalšou výhodou kamenných dlažieb z Andezitu je jeho hrúbková variabilita, ktorá ho predurčuje na širokú škálu využitia ako nepravidelné kamenné dlažbyrezané kamenné kockyrezané kamenné hranolysekané kamenné kocky. A vďaka týmto vlastnostiam sa stal kameň Andezit jedným z najpoužívanejších materiálov na výrobu kamenných dlažieb v slovenskom stavebníctve.

Kamenná dlažba je veľmi vhodná všade tam, kde chceme dosiahnuť kvalitného povrchu s využitím čo najväčšieho estetického dojmu. Práve kamennú dlažbu môžeme bez obáv použiť ako vonkajšiu dlažbu (dlažba do altánku, záhrady, okolo domu) tak aj vnútornú dlažbu. Ak je teda kamenná dlažba vhodná takmer do všetkých možných priestorov potom k nej môžeme pristúpiť ako k vhodnému materiálu.

Vonkajšia dlažba

Vonkajšia dlažba má byť predovšetkým funkčná, ale mala by aj dobre vyzerať. Vonkajšia terasová dlažba z kameňa má tvrdý praktický povrch, ktorý nevyžaduje príliš veľkú údržbu.

Dlažba na terasu

Vyberáte dlažby na svoju terasu? Pomôžeme vás s výberom. V prvom rade sa zamerajte na kvalitu materiálu. Naša kamenná dlažba vyniká vysokou pevnosťou, minimálnou nasiakavosťou a mrazuvzdornosťou. Dlažba na terasu vyniká svojou nízkou výškou.

Veľmi obľúbená je tiež protišmyková dlažba na terasu, ktorá je neoceniteľná v miestach, v ktorých by hrozilo pošmyknutie. Takéto protišmykové dlažby môžete použiť nielen na terasy, ale aj na schodisko alebo okolo bazéna.

Dlažba z prírodného kameňa je vhodná a trvalá, čo je overené stovky rokov. Ponúkame kvalitné travertínové, mramorové, žulové dlažby a dlažby z prírodného kameňa. Prírodný kameň pre dlažbu dovážame priamo z lomu a vďaka tomu ponúkame veľmi výhodné podmienky za výhodné ceny.

Kamenná dlažba na terasu s rôznymi vzormi

Jednou z výhod použitia kamennej dlažby na terasu je jej odolnosť. Kameň je odolný materiál, ktorý odolá náporu chodcov, drsným poveternostným podmienkam a vystaveniu slnku a dažďu (pri správnom utesnení). Vďaka tomu je skvelou voľbou pre vonkajšie priestory s vysokou návštevnosťou, ako sú terasy, príjazdové cesty či chodníky.

Kamenná dlažba môže byť položená v rôznych vzoroch, čo vám umožní vytvoriť jedinečný vzhľad, ktorý odráža váš osobný štýl.

Kamenná dlažba na terasu je krásnym a praktickým riešením na zveľadenie vášho vonkajšieho obytného priestoru. Vďaka svojej odolnosti, všestrannosti a jedinečnému estetickému vzhľadu môže pridať hodnotu vášmu domovu a zároveň vytvoriť krásnu a funkčnú vonkajšiu oázu.

Dalžba na terasu z prírodného kameňa