Obloženie steny kameňom vynikne aj v interiéri

Najpoužívanejším typom kameňa na obloženie steny sú kamenné panely, ktoré je možné priamo lepiť na stenu. No v súčasnosti je čoraz viac obľúbenejší nepravidelný obklad, ktorý dodá interiéru ešte prirodzenejší ráz.
Medzi najpoužívanejšie typy kameňa patrí mramor, travertín, kvarcit, vápenec a iné.

Každý kus kameňa má inú kresbu aj farebnosť a každý obklad je úplne originálny. Obloženie stien kameňom vynikne v obývačke a hlavných miestnostiach, na čelnej stene, na obloženie krbu, v kúpeľni a pod. Priestoru dodá jedinečný s luxusný vzhľad, ktorý neomrzí.

Kameň predstavuje nadčasovú investíciu hodnú úvahy. Ceny obloženia z kameňa sa značne líšia podľa materiálu. Práca s ním je tiež o niečo náročnejšia než s umelými obkladmi alebo keramikou. Za to vás ale odmenia luxusným vzhľadom a s prehľadom "prežijú" väčšinu ostatného vybavenia vo vašom dome.

Kameň využijete k obloženiu steny za krbom či ako obklad barového pultu

V modernej architektúre obklady už dávno nenachádzajú uplatnenie len na stene - v interiéri sa s nimi dá doslova čarovať. Možno ich využiť aj ako obklad, ktorý sa stane v miestnosti dizajnovým šperkom. Napríklad v obývačke za krbom budú vyzerať úžasne obklady nepravidelných tvarov. Ozdobou barového pultu v kuchyni sa môžu stať napríklad ultratenké obklady, ktoré sa nazývajú aj kamenná tapeta či dyha.  S týmito velkoformátovanými a ultratenkými obkladmi jednoducho vytvoríte aj celú jednu pohľadovú stenu.

Príďte si do našich predajní vybrať obloženie z kameňa vhodné do interiéru ale aj kamenné dekorácie do záhrady.

Obloženie steny z kameňa, ktoré nájdete v našej predajni