Okrasný kameň dodá záhrade výnimočnosť

Okrúhliaky, kamene, solitérne balvany - kameň v akejkoľvek podobe jednoducho do záhrady patrí. Vhodným výberom a správnym umiestnením dokážeme vytvoriť skvelý kontrast so živými rastlinami, dodáme záhrade energiu a nevtieravý vzhľad.

okrasný kameň v záhrade

Začnite od cestičky

Lámete si hlavu ako jednoducho vytvoriť cestičku alebo chodník v záhrade? Práve v tomto prípade je ideálnou voľbou kameň. Pre úhľadnú záhradku sa perfektne hodí cestička z drobných kamienkov (hodia sa biele gulaté okrúhliaky), do ktorej sú vsadené väčšie kamene. Ak sa rozhodneme pre tento variant, potom musíme vyhĺbiť cestičku cca 20 cm. Na spodok dáme textíliu zabraňujúcu prerastaniu buriny a na vrch rozložíme dostatočnú vrstvu kamienkov. Ak burina predsa len prerastie, použijeme vhodný prípravok proti burinám. 

Ak zvolíme len nášľapné kamene vsadené do trávnika (šlapáky), je ideálne ich ukladať pred vysadením trávnika.

Kameň ako doplnok jazierka

Jazierka sú v kurze a máloktorý majiteľ si dokáže okolie jazierka bez dekorácie v podobe kameňa predstaviť. Je jedno, či sú to solitérne (samostatne stojace kamene), alebo drobné kamienky, ktoré zdobia jeho okolie. Mimoriadne pôsobivá je kombinácia niekoľkých veľkostí kameňov. Povrch okolo jazierka je spravidla vysypaný pieskom.

Pre svoju jedinečnosť, štýl a symbol stálosti je okrasný kameň veľmi vhodný ako dekorácia nielen pre záhradu, ale stále viac sa začína využívať aj v interiéri.