Prírodný kameň bridlica - obkladový kameň, dlažba

Kameň bridlica je veľmi populárny, najmä vďake možnosti výberu zo širokej škály farieb, ktoré je možné kombinovať so svetlými aj tmavými farebnými odtieňmi v interiéri aj v exteriéri.

bridlica kusový kameň

Prírodný kameň bridlica vyniká vďaka svojej trvanlivosti a tvrdému povrchu. Farba bridlice je skôr tmavšia - čierna, fialová, zelená. Bridlica je teda vhodná do exteriéru aj interiéru a vďaka svojmu tvrdému povrchu na dlažby aj obklady. Pre bridlicu je typická povrchová úprava štiepanie, čím vzniká dekoratívny nepravidelný povrch.

Zvlášť obľúbená a vyhľadávaná je čierna bridlica, ktorú v našom sortimente nájdete v rôznych veľkostiach a formátoch. Výrazná a sýta čierna farba bridlice dodáva interiérom luxusný a nadčasový vzhľad. Formátovaná čierna bridlica má využitie nielen ako obklad pre vnútorné aj vonkajšie priestory, ale vďaka svojej odolnosti je používaná aj ako dlažba.

Formátovaná čierna bridlica

Či už sa hľadáte odolný a trvácny obklad alebo dlažbu na terasu alebo do zimnej záhrady alebo nadčasový obklad do interiéru - formátovaná čierna bridlica nikdy nebude krok vedľa. Tento tmavý obklad dodáva každému interiéru nádych luxusu a elegancie a navyše je nenáročný na údržbu. 

Čierna bridlica NERO B95 ako dlažba v interiéri

Kamenná tapeta

Kvalita povrchu kameňa dokazuje jedinečnosť  a precízne opracovanie. Bridlica je vhodná rovnako do exteriéru i interiéru, kde svojím vzhľadom zvýrazní dominantné plochy i celé steny. Bridlica  je vhodná najmä na obklady múrov a plotov, ale je možné použiť ju aj na dlažby.

Je rovnako vhodná ako obklady z kategórie na vnútorne obklady a rovnako na vonkajšie obklady. Kamene svoje použitie nájdu ako Fasádne obklady budov , obklady soklov, obklady na krb a mnoho iných.

Využitie kamennej dyhy z bridlice 

Bridlica s prírodnou kresbou bude elegantná ako v interiéri kúpeľní, tak aj ako obloženie stien obytných priestorov, predsiení, krbov či vstavaných skríň. Vďaka mimoriadnej pružnosti a ľahkosti možno tenkú bridlicu  využiť aj pre obloženie stropov a vhodné sú aj pre použitie v exteriéri, napríklad ako obklad fasád.