Prírodný kameň bridlica - obkladový kameň, dlažba

Kameň Bridlica je veľmi populárny pre svoj široký farebný sortiment od bledých odtieňov až po tmavé a preto sa dajú primerane kombinovať s akýmikoľvek odtieňmi interiéru i exteriéru.

bridlica kusový kameň

Prírodný kameň bridlica vyniká vďaka svojej trvanlivosti a tvrdému povrchu. Farba bridlice je skôr tmavšia - čierna, fialová, zelená. Bridlica jetedy vhodná do exteriéru aj interiéru a vďaka svojmu tvrdému povrchu na dlažby aj obklady. Pre bridlicu je typická povrchová úprava štiepanie, čím vzniká dekoratívny nepravidelný povrch.

Kvalita povrchu kameňa dokazuje jedinečnosť  a precízne opracovanie. Bridlica je vhodná rovnako do exteriéru i interiéru, kde svojím vzhľadom zvýrazní dominantné plochy i celé steny. Bridlica  je vhodná najmä na obklady múrov a plotov, ale je možné použiť ju aj na dlažby.

Je rovnako vhodná ako obklady z kategórie na vnútorne obklady a rovnako na vonkajšie obklady. Kamene svoje použitie nájdu ako Fasádne obklady budov , obklady soklov, obklady na krb a mnoho iných.

Využitie kamennej dyhy z bridlice 

Bridlica s prírodnou kresbou bude elegantná ako v interiéri kúpeľní, tak aj ako obloženie stien obytných priestorov, predsiení, krbov či vstavaných skríň. Vďaka mimoriadnej pružnosti a ľahkosti možno tenkú bridlicu  využiť aj pre obloženie stropov a vhodné sú aj pre použitie v exteriéri, napríklad ako obklad fasád.