Štiepaný kameň na fasádu aj do interiéru

Štiepaný kameň je charakteristický jemnou štruktúrou, ktorá pripomína jemne štiepanú bridlicu. Detailné spracovanie takéhoto obkladu vyzerá veľmi moderne a luxusne. Veľmi jemné prevedenie pôsobí tiež útulne, a preto sa výborne hodí do interiéru. Veľmi často sa však stretávame s vonkajším využitím. V najčastejších prípadoch v rámci realizácie kameňa na fasádu.

Využitie štiepaného kameňa

Prírodný štiepaný kameň je v súčasnosti veľmi obľúbeným materiálom, a to vďaka jeho takmer neobmedzeným možnostiam využitia v záhradnej a stavebnej architektúre. Dá sa využiť ako obklad fasády pre exteriéry, tak aj interiéry, kde vytvára jedinečný dizajn. Hodí sa nielen na vonkajšie steny, ale aj ako kamenné obklady do interiérov bytov alebo domov, kde navodí pocit luxusu.

Podľa rozmerov u nás nájdete štiepaný kameň pre stavbu múrov a plotov, pre realizáciu dlažieb a obkladov, chodníkov a prístupových ciest, ale aj formou gabiónov.

V interiéri využijeme štiepaný kameň napríklad na obklad krbov, dekoračné steny, dlažby. V exteriéri potom ako obklad fasády domov, príjazdové cesty, terasy, dlažbu okolo bazéna a podobne.

Štiepaný kameň na fasádu

Ponúkaný štiepaný kameň na obklady a dlažby od Kameň Slovakia

Obľúbený nepravidelný štiepaný prírodný kameň kvarcit vhodný ako dlažba okolo bazéna. 

Prírodný štiepaný kameň travertín, vhodný ako dlažba na chodníky.

Obľúbený štiepaný kameň Kvarcit vhodný na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na krb, je vhodný aj na fasádne obklady.