E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Aká kamenná dlažba je najlepšia

Kamenné dlažby sú veľmi odolné, hodia sa do interiéru aj exteriéru, ako dlažba celej miestnosti, cestičiek, okolo bazénov, pred krbom a pod. Navyše pôsobí prirodzene a výber je veľký. Vyberať môžete z viacerých druhov dlažieb formátovaných a nepravidelných s rôznou tvrdosťou a ďalšími vlastnosťami.

Kamenná dlažba na terasu

Ilustračný obrázok

Pri výbere dlažby záleží na mnohých faktoroch. Kam budete kameň pokladať, či pôjde o dlažbu na terasu, alebo dlažbu v kuchyni či dlažbu cesty.

Kamenná dlažba kvarcit

Prírodná dlažba nielen na terasu

Dlažba z kameňa je prírodný materiál. Preto musíte počítať s tým, že jednotlivé kusy budú mať rôznu textúru aj farbu a nepravidelná dlažba - teda kameň rôznych rozmerov a tvarov, budete skladať podobne ako puzzle.

Ako vonkajšia dlažba sa hodí vápenec, pieskovec a obľúbená je aj bridlica či travertín. Za veľmi odolný kameň sa pokladá andezit, čo je vyvretá hornina, ktorá prešla pri erupciách sopiek teplotou až 1100 ° C. Odolný je tiež kvarcit, ktorý je, mrazuvzdorný, navyše pôsobí moderne, vďaka jemným kresbám a príjemným odtieňom kameňa.

Na teplejšie odtiene napríklad do kuchyne (sa veľmi často používa pieskovec), alebo farebnejší kameň, aby boli cestičky pestrejšie (s farbami v textúre čaruje bridlica).Príďte si do našich predajní vybrať nielen kamennú dlažbu na terasu, 
ale aj obklady a dlažby do interiéru.