Aká kamenná dlažba je najlepšia

Kamenné dlažby sú veľmi odolné, hodia sa do interiéru aj exteriéru, ako dlažba celej miestnosti, cestičiek, okolo bazénov, pred krbom a pod. Navyše pôsobí prirodzene a výber je veľký. Vyberať môžete z viacerých druhov dlažieb formátovaných a nepravidelných s rôznou tvrdosťou a ďalšími vlastnosťami.

Kamenná dlažba na terasu

Ilustračný obrázok

Pri výbere dlažby záleží na mnohých faktoroch. Kam budete kameň pokladať, či pôjde o dlažbu na terasu, alebo dlažbu v kuchyni či dlažbu cesty.

Kamenná dlažba kvarcit

Prírodná dlažba nielen na terasu

Dlažba z kameňa je prírodný materiál. Preto musíte počítať s tým, že jednotlivé kusy budú mať rôznu textúru aj farbu a nepravidelná dlažba - teda kameň rôznych rozmerov a tvarov, budete skladať podobne ako puzzle.

Ako vonkajšia dlažba sa hodí vápenec, pieskovec a obľúbená je aj bridlica či travertín. Za veľmi odolný kameň sa pokladá andezit, čo je vyvretá hornina, ktorá prešla pri erupciách sopiek teplotou až 1100 ° C. Odolný je tiež kvarcit, ktorý je, mrazuvzdorný, navyše pôsobí moderne, vďaka jemným kresbám a príjemným odtieňom kameňa.

Na teplejšie odtiene napríklad do kuchyne (sa veľmi často používa pieskovec), alebo farebnejší kameň, aby boli cestičky pestrejšie (s farbami v textúre čaruje bridlica).Príďte si do našich predajní vybrať nielen kamennú dlažbu na terasu, 
ale aj obklady a dlažby do interiéru.