Obkladový kameň - inšpirácie pre interiér aj exteriér

Prírodné materiály majú v posledných rokoch zelenú. Vládne nadčasovosť, prirodzenosť a minimalizmus. Ak máte radi kameň nechajte sa inšpirovať našimi realizáciami, ako si zútulniť bývanie pomocou kameňa.

Obkladový kameň je aktuálne spoločne s drevom veľmi obľúbeným dekoračným prvkom. Ponúka totiž hneď niekoľko možností, ako a kde ho použiť. Obkladový kameň nájde svoje využitie v interiéri aj exteriéri. Vďaka svojej variabilite a širokej škále dekorov a tvarov je dnes ľahké nájsť ideálny kamenný obklad pre vašu domácnosť.

Ak chcete dať vašej fasáde šmrnc a odlíšiť ju od bežnej výstavby, stavte na obkladový kameň. Nezabudnite však zohľadniť celkový vzhľad domu. Obkladový kameň by mal korešpondovať aj s ostatnými prvkami domu, ako sú okná, strecha, vstupné dvere, terasa a ďalšie prvky. Ak sa vám zdá, že celkové obloženie domu by bolo už príliš, vyberte obklad len na určité časti domu, ako dekoračný prvok. Môže sa jednať o vstup do domu, terasu, okolie okien alebo iné časti.

Čo sa týka interiéru, obkladový kameň je populárny, pokiaľ ide o steny v obývačke či obklady krbov. Na výber máte rôzne kamenné obklady. Záleží na vašich preferenciách a finančných možnostiach, ktorému typu dáte prednosť. Obkladový kameň tiež skvele vyzerá v priestoroch kuchyne a kúpeľní, kde zjemnený prírodným drevom pôsobí úplne luxusným dojmom. V prípade dlažieb v interiéri sa nebojte využiť pravidelný kameň, ktorý sa na tieto účely hodí viac. Okrem farebnej palety si môžete zvoliť rozmery aj tvary kameňa. Inšpirujte sa v našej fotogalérii originálnych realizácií.Príďte si do našich predajní vybrať nielen kamenný obklad na fasádu, 
ale aj interiérové kamenné obklady a dlažby či dekorácie do záhrady.