Domy obložené kameňom

Kamenné obklady do exteriéru je súčasný trend na vzostupe. Veľkej obľube sa tešia najmä fasády obložené kameňom, pretože kamenné obklady výrazne zvýšia estetickú hodnotu každého domu. Dom je možné do kameňa "obliecť" len čiastočne, alebo ním obložiť celú fasádu. Vždy to bude v súlade s okolitou prírodou.

Mnoho ľudí už prišlo na to, že nám príroda dodáva jedinečné materiály, ktoré dokážu vykúzliť nezameniteľný a nenapodobiteľný štýl. Fasádne obklady z kameňa v sebe spájajú hneď niekoľko funkcií - sú vysoko estetické, funkčné a bezúdržbové (po správnom naimpregnovaní). Rodinný dom tak získa dokonalý vzhľad a navyše je aj dobre tepelne izolovaný.

Domy obložené kameňom

Prírodný kameň je veľakrát používaný obkladový materiál, pretože k jeho pozitívnym vlastnostiam patrí odolnosť voči poveternostným podmienkam a to ako extrémnemu chladu, tak aj teplu. Kamenný obklad vyniká tiež mimoriadne dlhou životnosťou. Má schopnosť absorbovať teplo, preto slúži aj na zateplenie stien. Nepochybnou výhodou kamenného obkladu je ľahké odvedenie vlhkosti obloženej steny.

Obloženie fasády prírodným kameňom je často využívané hlavne kvôli svojej estetickej hodnote a výslednému dojmu. Kamenné obklady do exteriéru totiž pôsobia pevne a stabilne. Farebnosť prírodného kameňa je veľmi rôznorodá, je možné kamenné obklady použiť v ďalších častiach exteriéru, ale tiež je možné s ním krásne zladiť aj interiér. Kameň je tiež jednoducho kombinovateľný s inými prírodnými prvkami, ako je napríklad drevo.

Domy obložené kameňom

Obľúbený prírodný obkladový kameň Andezit predstavuje formátovaný kameň rezaný na požadované rozmery najčastejšie na obkladové pásy. Práve takto naformátovaný kameň je možné použiť ako fasádny obklad, kameň na sokel, či obklady v kuchyni alebo v inej časti interiéru.

Fasádny obklad - pílené pásy z kameňa Andezit