Gabiónové koše a konštrukcie

Gabiónové drôtené koše sú obľúbené na stavbu nepriehľadných plotov. Ich využitie je však oveľa širšie.

Gabiónové koše a konštrukcie

Gabióny sú drôtené koše naplnené kameňmi. Môže ísť len o malý múrik, plotové stĺpiky, ale tiež veľké oporné múry a gabiónové ploty. Základom gabiónu je drôtená konštrukcia, ktorá sa zostaví do požadovaného tvaru a následne naplní kameňmi.

Gabiónové koše sú väčšinou vyplnené prírodným kameňom. Môže ísť o lámaný kameň, okruhliaky alebo rôzne druhy dekoračných kameňov. U týchto materiálov ale nie je zaručená stabilita a pevnosť, ako u kameňa.

A pretože sa fantázii medze nekladú, objavujú sa z gabiónov okrem múrov a plotov, rôzne lavice, stoly, kvetináče, ale dokonca aj krby a grily.

Gabionové koše ako riešenie do svahovitého terénu

Gabionové koše predstavujú aj zaujímavé riešenie pre zjednotenie svahovitého terénu. Masívnejšie oporoné múry z gabionov dokážu pri správnom umiestnení a prevedení vytvoriť robustnú oporu a ochranu proti zosuvom a posunu pôdy. 

Naopak gabionové múriky a doplnky dokážu z nesúrodej záhrady alebo sadu v členitom teréne vytvoriť jednotný celok. 

Správny rozmer a prevedenie gabionového múru rozhodne nepodceňte a pri rozhodovaní sa obráťte na odborníkov. Pri nesprávne zvolenom rozmere môže byť oporný múr nedostačujúci.
Náš odborný tím vám poradí s výberom aj so správnymi rozmermi gabionových košov a vy sa tak vyhnete komplikáciám v budúcnosti.

Gabionové koše vo forme oplotenia v záhrade

V našej ponuke nájdete rôzne typy gabionových košov: