Kamenné obklady na fasádu domu

Ak uvažujete, ako vylepšiť fasádu svojho domu, možno vás osloví kamenný obklad. Tento prírodný materiál je v posledných rokoch veľmi v móde. Jedná sa totiž o nadčasové riešenie, ktoré prináša aj veľa výhod.

Kamenné obklady na fasádu domu

Obkladové pásiky z kameňa premenia vašu fasádu domu takmer na nepoznanie. Pristanú nielen moderným domom, ale aj na chatám, chalupám či starším domom. Ak rovnaký typ kamenného obkladu využijete aj na ďalších stavbách, napríklad záhradnom domčeku, ako obklad altánku či múrikov, bude váš exteriér dokonale zladený.

Mnoho podôb prírodných variantov

Aj keď je výber obkladov z prírodného kameňa viac obmedzenejší ako umelých materiálov, určite je z čoho vyberať. Zvoliť môžete nielen pieskovec, vápenec alebo žulu, ale aj napríklad travertín. Ten sa podobá na vápenec, ale má viac pórovitú štruktúru.

Za veľmi luxusný obkladový materiál je medzi odborníkmi považovaný kameň bridlica. Je z nej možno ľahko vyrábať tenké obkladové pásiky. K dispozícii je v luxusných tmavých odtieňoch a modernej farbe hrdze. Z ďalších vlastností kameňa zaujme výborná oteruvzdornosť, čo z neho robí ideálnu voľbu nielen pre exteriérové ​​aj interiérové ​​obklady, ale aj pre dlažby.

Príďte si do našich predajní vybrať kamenné obklady nielen do interiéru, 
ale aj prírodné obklady fasády či dekorácie do záhrady alebo okolo domu.