Vonkajšia dlažba na schody

Riešite aktuálne akú vonkajšiu dlažbu položiť na schody? Schody sú dôležitou súčasťou vstupu do domu. Schody sú tiež potrebné pri vstupe do záhrady, pivnice a často ich nájdete aj priamo na pozemku, kde tvoria prechod medzi jeho jednotlivými časťami. Okrem toho, že musia byť funkčné, by mali ladiť s okolím.

Schody predstavujú dôležitú súčasť nerovného terénu. Ich funkcia je zároveň dvojaká. Jedna praktická, ktorá vyplýva z toho, na čo sa schody používajú. Druhá funkcia je estetická. Schody slúžia ako dekoratívny prvok. Stavbu schodov treba naplánovať tak, aby vhodne zapadli do okolitého prostredia, aby ho svojim vzhľadom tvarom a veľkosťou nerušili, ale aby sa stali prirodzenou súčasťou terénu.

Vonkajšia dlažba na schody

Kamenné schody - Ilustračný obrázok

Dlažba na schody by mala svojím dizajnom dopĺňať okolie, to znamená fasádu domu, chodník okolo domu a podobne. Tak, aby bola vonkajšia dlažba aj funkčne zladená s okolím domu a exteriérom.

Chystáte sa renovovať exteriér domu a s ním aj dlažbu na schody? Rozhodne stavte na osvedčenú kamennú dlažbu. Kameň na schody má niekoľko zásadných plusov, dobre sa pokladá, ale hlavne sa veľmi dobre ošetruje a má značnú výdrž. Navyše aj po niekoľkých rokoch používania vyzerá stále dobre.

Akú dlažbu na schody vybrať?

Keďže budú schody vystavené vonkajším vplyvom počasia, je potrebné na schody vyberať dlažbu do exteriéru. Dlažba na schody musí byť nielen mrazuvzdorná, ale aj protišmyková. S mrazuvzdornosťou súvisí nasiakavosť.  Až budete vyberať dlažbu na schody, všímajte si nasiakavosti, ktorá by mala byť menšia ako 0,5 %. Dajte prednosť dlažbe s minimálne pórovitým povrchom. Taká je jednoduchšia na čistenie, čo sa vám obzvlášť na schodoch bude hodiť.

Výber vonkajšej kamennej dlažby na schody v Kameň Slovakia

Vyberajte v našom e-shope množstvo druhov a prevedení kameňa vhodného na pokládku dlažby na schody: