Suchý múrik z kameňa

Žiadna záhrada sa nezaobíde bez zelených zákutí, ktoré sú unikátne opticky oddelené múrikmi z prírodného kameňa, kamennými palisádami alebo chodníčkami z ojedinelých prírodných kameňov.  

V záhradách s nerovným povrchom, takzvaných visutých záhradách, sa najlepšie a najčastejšie uplatní suchý múrik z prírodného kameňa. 

Suchý múrik

Ako vybudovať suchý múrik? 

Na suchý múrik v záhrade sa používa prírodný kameň, ktorý sa na seba skladá nasucho, čo znamená, že sa nepoužíva žiadne spojivo na kameň

Je veľmi podstatné, aby bol múrik vždy pevný, vodorovný, zvislý stabilný, preto je dôležité, aby bola pôda pod základom suchého múrika pevná

Zároveň je nutné vyberať také kusy kameňa, aby do seba dobre zapadali. Na výstavbu suchého múrika sa používa prírodný kameň na murovanie – najčastejšie andezit alebo bridlica, ktoré nájdete aj v našej širokej ponuke sortimentu.

Suchý múrik z prírodného kameňa sa vyznačuje svojou nízkou výškoujedinečným vzorom originálnou štruktúrou. Takýto múrik je ideálne doplniť žiarivou zeleňou v podobe pôvabných skalničiek, voňavými bylinkovými záhonmi či farebnými kvitnúcimi sukulentmi.