Kamenný obklad na obloženie krbu v prírodnom aj luxusnom prevedení

S výberom krbu pre konkrétny priestor nadväzuje výber materiálu pre obkladanie krbu či krbových kachlí. Odporučíme vám kamenné obklady, ktoré sa z nášho pohľadu pre obloženie moderných aj tradičných krbov najviac hodia.

Kamenný obklad na obloženie krbu

Ilustračný obrázok

Kamenný obklad pripomínajúci tapetu

Prírodný kameň kamenná tapeta nazývaný aj dyha, ktorý sa spracováva špeciálnou technológiou, disponuje hrúbkou iba 2 až 3,5 mm, vďaka čomu sa môže aj ohýbať a prípadne tak kopírovať zaoblený pôdorys krbu či miestnosti.

Ďalšími výhodami sú popri flexibilite aj podstatne jednoduchšia manipulácia z dôvodov nízkej váhy. Je dôležité zdôrazniť, že to všetko rozhodne nie je na úkor dizajnu. Séria ohýbaných kamenných obkladov, ponúka celkom 7 odtieňov, je naopak na pohľad na nerozoznanie od kamenných blokov.

Kamenný obklad na krb

Kameň ku krbu jednoducho patrí. Niektoré krby sú z kameňa priamo vyrobené. Pokiaľ máte doma zabudovanú krbovú vložku, môžete zvolený kameň použiť ako obklad. Tento prírodný materiál vďaka svojim odolným a tepelným vlastnostiam ku krbu veľmi dobre ladí a povýši krb na výnimočnú súčasť vášho domova.

Obkladové panely

V súčastnosti najčastejšia podoba kameňa využívaná ako obklad krbu je prírodný kameň narezaný do obkladových panelov. Pokládka sa stáva vďaka týmto panelom ďaleko jednoduchšia. Obkladom z prírodného kameňa sa hodnota vášho krbu navyše podstatne zvýši a prírodný kameň zaručuje jednoznačne viacgeneračnú životnosť. Obklad možno použiť ako v interiéri tak pre vonkajšie krby.

Príďte si do našich predajní vybrať prírodný kameň do interiéru
v podobe obkladov na krb.

Krbový obklad v rozličných dizajnoch

Prírodný kameň je materiál, ktorý umožňuje nekonečnú tvárnosť a pestrosť pri výbere dizajnu. Pre konzervatívnejšie interiéry sú vhodné jemné odtiene a formátovaný vzhľad, no netreba sa báť ani extravagantnejšieho prevedenia. 
Nepravidelné typy obkladu sa hodia napríklad do chát či zrubov, skrátka všade kde ide hlavne o zachovanie prirodzeného dizajnu.

Krbový obklad z kamennej kôry na chate

Rockface ako krbový obklad

Najprirodzenejší vzhľad má skalný nepravidelný obklad rock face. Je využívaný práve na estetické doplnenie fasád alebo obklad častí stien i krbov. Aj napriek nepravidelnému tvaru sú ku každému typu rock face obkladu k dispozícií aj rohové kusy, ktoré uľahčujú obkladanie rohov.