Mramor a žula ako dlažba do kúpeľne

Kúpeľňa je neoddeliteľnou súčasťou každého útulného domova. Je miestom relaxácie a odpočinku. Dizajn a pohodlie tu zohráva stále väčšiu úlohu. Rôznorodosť kameňa, jeho nezameniteľnej štruktúry, neopakovateľnej kresby a luxusný vzhľad napomáhajú k vytvoreniu nádherných interiérov.

Mramor a žula ako dlažba do kúpeľne

Ilustračný obrázok

Kamenná žulová či mramorová dlažba pre vnútorné aj vonkajšie využitie

Chcete svojich hostí očariť podlahou, z ktorej vyžaruje teplo domova a súčasne pôsobí luxusným dojmom? Alebo preferujete prírodný vzhľad kameňa? Žulová dlažba je navyše veľmi odolná.

Kamenná dlažba sa hodí do bytu, rodinného domu či chalupy, ale tiež do objektov s dôrazom na príjemné prostredie. Interiérová aj vonkajšia dlažba zo žuly má výborné vlastnosti:

  • výhodná cena,
  • luxusný vzhľad,
  • vysoká životnosť,
  • jednoduchá údržba.

Kam sa hodí žulová dlažba

Dlažba a obklady z prírodného kameňa, najmä z žuly, sú obľúbeným materiálom v domácnostiach i nebytových priestoroch. 

Využitie nachádzajú ako:

  • interiérová vnútorné dlažba - podlaha do kuchyne a kuchynské obklady, dlažba do kúpeľne, dlažba na chodbu
  • schodová dlažba - dlažba na schody a obklady schodov
  • vonkajšie dlažby a podlahy - vonkajšia kamenná dlažba a obklady, mrazuvzdorná dlažba, dlažba na terasu, dlažba okolo bazéna, záhradná dlažba

Nový obľúbenec medzi dlažbami

Naši zákazníci sa stále častejšie pýtajú aj na travertín. Mnoho z nich ho má overený ako dokonalú terasovú dlažbu alebo dlažbu pri bazéne. Dá sa travertín použiť aj ako interiérová dlažba do kúpeľne?
Jednoznačne áno! 
Prírodný kameň v kúpeľni pôsobí luxusne a dodáva nezameniteľný dizajn celému prostrediu. Dôležitým kritériom v kúpeľni je aj bezpečnosť - protišmyková povrchová úprava je najdopytovanješou vlastnosťou u dlažieb do kúpeľne. Travertínové mozaiky a dlažby majú väčšinou zdrsnený povrch, a to buď brúsením alebo kefovaním, vďaka čomu je povrch protišmykový, a zároveň príjemný na došľap.

Nezabudnite na impregnáciu

Prírodný kameň je jedným z najodolnejším a najtrvácnejších materiálov. Pre zjednodušenie údržby a zachovanie vlastností po dlhú dobu sa ale odporúča nezanedbať impregnáciu kameňa, a to ideálne hneď ako je to možné po pokládke kameňa. 
Náter chráni dlažbu a zároveň zabraňuje prenikaniu vody či nečistôt do jeho štruktúry. V závislosti od typu impregnácie je buď zachovaný vzhľad kameňa alebo si môžte vybrať impregnáciu s mokrým efektom.

V našej predajni kameňa nájdete tú správnu dlažbu aj do kúpeľne