Travertín vás poteší v interiéri aj v exteriéri

Travertín je prírodný kameň, ktorý pripomína svojím zložením vápenec. Ťaží sa predovšetkým v krasových oblastiach a v súčasnej dobe sa najbežnejšie upravuje tak, aby bol jeho povrch leštený a jednoliaty.

Ilustračné obrázky

Travertín sa pýši svojou žltohnedou a béžovou farbou. Vyhľadávaný je práve pre jeho vzhľad, pretože vzory, čo na povrchu vykresľuje štruktúra samotného kameňa, sú veľmi nápadité a originálne.

Okrem toho je jeho ďalšou veľmi vítanou výhodou aj pomerne vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Travertín tiež dobre znáša striedanie vysokých a nízkych teplôt. Je teda mrazuvzdorný a mimo to ho nezničí ani vlhkosť, s ktorou mnohé iné prírodné materiály pomerne bojujú. Vyniká tiež dobrými izolačnými schopnosťami. Prírodný kameň je samozrejme vhodné opatriť impregnáciou.

Travertín využijete ako obklad v kúpeľni či kuchyni, prípade ako obklad stien v obývacej izbe. Vonku sa s ním vykladajú cestičky na záhradách a okolo domu, na terasách alebo plochách okolo bazéna. Neobvyklé nie je ani využiť travertín ako obklad fasády.

Ak teda hľadáte travertín alebo iný prírodný kameň pre svoj interiér a exteriér, prezrite si našu ponuku
 alebo nás navštívte v jednej z našich predajní kameňa.