Provensálsky štýl bývania a kamene v záhrade

Celá záhrada v Provensálskom štýle by mala pôsobiť prírodným dojmom, a správne by do nej mala byť elegantným spôsobom zakomponovaná aj úžitková časť. Provensálsky štýl dotvoria kamene a štrk, ktorým sa jednotlivé záhony spravidla mulčujú. Korešpondovať s myšlienkou bude aj kamenný múrik, kamenná dlažba alebo šľapáky.

Provensálsky štýl bývania a kamene v záhrade

Ilustračný obrázok

Elegantný štýl francúzskeho vidieka

Niekomu postačí typická vôňa levandule spoločne s jej farbou. Oblasť Provence je jedinečná a nájdete v nej naozaj veľa rôznorodých súčastí. Nádhernú krajinu, kde popri levandule kvitnú predovšetkým aj slnečnice a skrášľujú kamenné domy.

Kameň je jedným z najdôležitejších prvkov, ktorý nesmiete podceniť, a hlavne, nič s ním nepokazíte. Provensálsky štýl obľubuje kamenné terasy, ploty múriky, aj samostatné kamenné solitéry. Jednoducho povedané platí, veľa kameňa, veľa Provence.

Provensálsky štýl aj vo vašej záhrade

Provensálsky štýl zahŕňa aj záhradný nábytok, ktorý býva z dreva alebo z kovaného železa, terasy sú dláždené prírodným kameňom a sú doplnené aj kameninovými doplnkami. Z doplnkov sú typické kameninové a terakotovej kvetináče amfory, antické záhradné sochy a fontány.

Kamenný kvetináč a dekoračné kamene v záhrade

Kamenné fontány a iné výrobky z kameňa pre najrôznejšie použitie v záhrade do skalky, ako dekoračné plochy a múriky či samostatné solitéry od Kameň Slovakia: