Ľahký kamenný obklad - dyha

V rebríčku popularity s obkladmi má už pár rokov svoje miesto takzvaný flexibilný či ohybný kamenný obklad. Kamenná dyha je hrubá len pár milimetrov a vďaka tomu je tiež veľmi ľahká a ohybná.

Ľahký kamenný obklad - dyha

Kamenná dyha sa vyrába z prírodného kameňa, väčšinou z Bridlice. Na podklade je prenesená veľmi tenká vrstva prírodného kameňa. Jednotlivé kusy flexibilných kamenných obkladov sa vyznačujú svojou originalitou a farebnými odtieňmi, ktoré vytvárajú jedinečný vzor. Jednotlivé obklady kamennej dyhy sa od seba líšia, pretože každý kus sa skladá z vrstvy skutočného prírodného kameňa a žiadne dva kamene nie sú úplne rovnaké.

Využitie a prednosti kamennej dyhy

Pomocou flexibilných obkladov výborne premeníte vzhľad exteriéru alebo interiéru bytu či domu. Konkrétne môžete vylepšiť betónové murivo, krb, plot, fasádu. K  ich výhodám patrí, že sa každý kus dá ohnúť, strihať, ale akonáhle sa obklad nalepí - stvrdne. Po nalepení sú tieto druhy obkladov odolné voči mrazu. Kamenné obklady z dyhy sa jednoducho udržujú sú ľahké a preto nezaťažujú steny či podkladové plochy.

Kamenné obklady na stenu z našej predajne:

Kamenná dyha ako obklad má na jednej strane všetky vlastnosti skutočného kameňa, ale na druhej strane má veľmi nízku hmotnosť a je neuveriteľne pružný. Tieto vlastnosti ho predurčujú k realizácii mnohých úžasných projektov.

Kamenná dyha (kamenná tapeta) je inováciou v modernej architektúre. Je to dyha so skutočným kamenným povrchom (2mm tenký kameň). Je vhodná ako pre vnútorné a vonkajšie obklady, tak aj pre nábytkové dekorácie.