Kameň na fasádu a sokel

Možností ako si upraviť fasádu domu je nespočetne veľa, no len málo z nich vám vydrží naveky. No prírodný kameň na fasáde a sokli vydrží aj niekoľko generácií v pôvodnom stave. Výhodou prírodného kamenného obkladu domusokla je jeho nadčasovosť. 

Kameň na fasáde pôsobí moderne za každých okolností. Okrem prirodzeného vzhľadu je prírodný kameň skvelý, pretože farba kameňa a jeho unikátna štruktúra nikdy nevybledne ani nezmení farbu. Fasáda z kameňa je odolná voči vysokým teplotám aj silným mrazomzlým poveternostným podmienkam. Slnečné žiarenie kameň na fasáde a sokli taktiež nepoškodí.


Prírodný kameň navyše zlepšuje stabilitu celej stavby a chráni múry domu pred poškodením

Kamenný obklad fasády

Aký kameň na fasádu a sokel?

Neviete sa rozhodnúť, ktorý kameň na fasádu a sokel je ten pravý pre vás? Stačí si odpovedať na otázku, v akom štýle chcete svoj exteriér zladiť. Fasáda domu v štýle glamour s luxusne pôsobiacim kamenným tehličkovým obkladomGneisu, Brickstone či Andezitu výrazne vynikne z radovej výstavby. 

Ak uvažujete nad stredomorským štýlom bývania, vašej fasáde jednoznačne pristane skalný obklad Rock Face alebo kamenný obklad Kamenná kôra


V prípade, že zvažujete vidiecky či rustikálny štýl, pílené remienky, tzv. Mondy z AndezituGneisu sú pre tento štýl ako stvorené. 


A ak snívate o klasickom anglickom vidieku, obkladové panely rezané na presné rozmery sú jednoznačnou voľbou.

Kameň na sokel

Prírodný alebo umelý kameň na fasádu?

Najvýhodnejší materiál na obklad fasády domu a sokla je určite prírodný kameň. Je síce drahší ako umelý, ale je neporovnateľne kvalitnejší neprepúšťa vodu, ako je to v prípade umelého kameňa. 

Prírodný kameň je tiež odolný voči oderommechanickému treniu. Keďže sa umelý kameň väčšinou vyrába z plastu, polystyrénu či sadry, nevydrží tak dlho ako prírodný kameň a po čase ho musíte vymeniť. Jedinečnou výhodou prírodného kameňa na fasáde domu je akumulačná schopnosť, keďže kameň absorbuje teplo z prostredia a následne ho udržuje. V praxi to znamená, že v zime ušetríte na vykurovaní.

Fasáda z kameňa