Travertín dlažba okolo bazéna

Ak hľadáte kameň vhodný na použitie do okolia bazéna, na vonkajšiu terasu vrátane chodníčkov, našli ste ten správny kameň - travertín. Elegantné dlaždice doplnené bazénovým lemom lahodia nielen oku, ale aj bosým nohám - a navyše - povrchová úprava zabraňuje pošmyknutiu. 

Travertín dlažba okolo bazéna

Ilustračný obrázok - dlažba okolo bazéna s bazénovým lemom

Travertín bol známym stavebným materiálom už v antickom Grécku a jeho popularita aj naďalej pretrváva.Travertínová vonkajšia dlažba vás nadchne vďaka svojej nadčasovosti, elegancii a praktickosti. Aj keď sa na travertín a celkovo kameň v minulosti pozabudlo, znovu zažíva svoj návrat. Ten vzniká zo snahy ľudí obklopovať sa prírodnými a luxusnými materiálmi, medzi ktorými je travertín veľmi populárny. Travertín je mrazuvzdorný a tiež veľmi odolný, čím sa stáva veľmi atraktívnym pre dlažby okolo bazéna a domu, altánku alebo garáže.

Krása dlažby a obkladov z prírodného kameňa je okrem iného aj v jeho rozmanitých prevedeniach a farbách. Neutrálne tóny travertínovej dlažby umožňujú vytvorenie moderných i rustikálnych dizajnov. Či už preferujete jedno alebo druhé, farba a štruktúra travertínu ulahodia aj tým najnáročnejším. Ako už bolo spomínané povrch travertínu je vďaka úprave protišmykový, ale zároveň aj veľmi príjemný na dotyk. Svetlé odtiene sa neprehrejú ani v horúcich letných dňoch a umožňujú bezpečný a príjemný prechod po terase či k bazénu.

Travertínová dlažba pri bazéne či na terase? Inšpirujte sa!

Travertínová dlažba krásne drží teplo a jej prirodzené farby od svetlo béžovej po hnedú, prípadne odtiene šedej a varianty povrchových úprav, robia travertín ideálnym materiálom, ktorý sa hodí takmer do každej realizácie.

Ale krása nie je všetko, je potreba aby bola dlažba okolo bazéna aj funkčná. Aké sú teda výhody dlažby z travertínu, okrem elegancie?

  • dobre drží a prenáša teplo
  • nevadí jej striedanie teplôt
  • je protišmyková
  • vďaka ochrannej vrstve impregnácie sa dobre udržuje a je odolná proti vode, nečistotám a mastnote

V našom sortimente nájdete travertínové dlažby do exteriéru, tak interiérovú dlažbu, obklady aj mozaiky z travertínu.


Dlažby a obklady z kameňa travertín možno kúpiť online alebo
v našich predajniach - Praha, Bratislava i Zlaté Moravce: