Dlažba na terasu zo štiepaného alebo formátovaného kameňa


Dlažba na terase by mala mať viacero vlastností. Patrí medzi ne vysoká odolnosť proti chemickým látkam, proti oteru, ale aj byť odolná voči vplyvom počasia. To znamená, že by jej nemal ublížiť ani mráz. Mrazuvzdornosť dlažby je podmienená nízkou nasiakavosťou. Medzi ďalšie vlastnosti dlažby by mala patriť aj protišmykovosť.

Kameň na terasuMedzi prírodné kamene patria najmä: andezit, žula, pieskovec, kvarcit a travertín. Prírodný kameň vyniká najmä svojou vysokou odolnosťou, pevnosťou, mrazuvzdornosťou, ale aj stálofarebnosťou. Vďaka tomu bude vaša dlažba na terase jednotná. Kamenné dlaždice pôsobia vkusne aj moderne. Nehovoriac o trende využití prírodných materiálov. Ak zvolíte kamennú dlažbu na svoju terasu, môžete ju kombinovať s neutrálnymi farbami či dreveným nábytkom. Kamenná dlažba môže mať svoj prirodzený povrch, možno ju aj upraviť leštením alebo brúsením.

Pravidelná formátovaná dlažba na terasu

Na trhu sa môžeme stretnúť s dvoma typmi kamennej dlažby. Prvý z nich je rezaná formátovaná dlažba, kedy sú všetky dlaždice rovnaké. Ide však o cenovo náročnejšie variantu

Dlažba na terasu zo štiepaného kameňa

Ďalšia je nepravidelná kamenná dlažba, ktorá vzniká štípaním kusov lomového kameňa. Takúto dlažbu možno použiť na rôznych miestach. Na terase, chodníky v záhrade, ale aj ako obklad (v interiéri aj exteriéri).


Dlažby na tersau z kameňa pravidelného alebo štiepaného možno kúpiť online alebo
v našich predajniach kameňa - Praha, Bratislava, Nitra, Zlaté Moravce.