Nápady na vytvorenie skalky vo vašej záhrade

Keď príde čas na vytvorenie záhrady, ktorá je krásna aj praktická, nemôžete urobiť nič lepšie, ako získavať materiály z prírody. Začlenenie prvkov z miestnej krajiny ako sú kamene do skalky prepožičajú autentickosť a originalitu.

Nápady na vytvorenie skalky vo vašej záhrade

Skalky sú jednoduchým spôsobom, niekedy aj bez rastlín, ako dodať do každej nehnuteľnosti trochu osobitosti a zároveň byť šetrný k životnému prostrediu. Nájdite zopár nápadov na vytvorenie skalky, ktoré sú v suchých oblastiach rovnako účinné ako atraktívne.

Kvety a skaly

Kvety a skaly

Ak vám zostalo na záhrade veľa svahovitého trávnika, prečo ho nepremeniť na veselú farbenú krajinu?
Takýto nápad na skalku spája pestrofarebné kvety s použitím skál. Aby ste dosiahli tento efekt, upravte tento priestor ako rozľahlú terasovú záhradu so striedajúcimi sa časťami pôdopokryvných rastlín – kvitnúceho tymiánu a s širokými, relatívne plochými skalami.

Záhrada z kameňov

Rozdeľte a podrobte si veľký trávnik

Zvážte rozdelenie trávnika na samostatné plochy, ktoré budú slúžiť rôznym účelom. Vytvorte bylinkovú záhradu, motýliu alebo včeliu záhradu. Použite veľké skaly podobné balvanom, aby ste tieto priestory oddelili a ušetrili tak peniaze na dlažbu.

Okrasné kamene lemujúce chodník

Okrasné kamene lemujúce chodník

Použitie kameňov obsahuje toľko možností, ktoré priťahujú pozornosť. Inak tomu nie je ani v prípade minimalistického radu okrasných kameňov lemujúcich chodník.

Kamenné schody

Kamenné schody pozdvihujú vonkajší priestor

Svahovitý dvor môže byť nepríjemný. Dvojúrovňové dvory sú však skvelé na zábavu, hranie hier alebo grilovanie  v nedeľu popoludní. Definujte vzhľad s medziposchodím pomocou zvýšeného dizajnu. Široké, nepravidelné kamenné schody oddeľujú a spájajú dva odlišné priestory.