Okrasné prírodné kamene do záhrady

S jarným detoxom prichádza aj jarný detox záhrady. Úprava vonkajších plôch a celkovo exteriéru môže byť veľmi príjemnou vonkajšou aktivitou a nemusí byť pritom vôbec namáhavá. Stačí, keď si do svojej záhradky naaranžujete šik prírodný kameň a jemne ho doladíte zeleným porastom. 

Prírodný kameň v záhrade

Prírodný kameň v záhrade

Okrasné prírodné kamene do záhrady pôsobia ako dominantný architektonický prvok a sú veľmi vhodným dekoračným variantom vo vašej záhrade. 

Z okrasných prírodných kameňov si môžete vybrať zo širokej ponuky dekoračných štrkov, okrasných okrúhliakov, skalkových solitérov či kamenných stĺpov, ktoré krásne vyplnia akýkoľvek priestor a dodajú vonkajším plochám moderný a ojedinelý vzhľad.

Prečo dať kameň do záhrady?

Využitie dekoračných prírodných kameňov je naozaj pestré. Sú vhodné na úpravu záhonov, skaliek či jazierok. Skvele sa vynímajú ako dekorácie v kvetníkoch, skalkách alebo fontánach, často sa používajú aj na vysypávanie ciest, chodníkov, záhradných cestičiek. Dajú sa využiť aj ako alternatíva mulčovacej kôry, napríklad v skalke. Veľkým benefitom okrasných prírodných kameňov je, že sú vhodné aj ako dekorácie do interiéru alebo aj do akvárií.