Prírodný kameň ako šperk interiéru

Prírodný kameň ako obklad je v interiéri symbolom luxusu a elegancie a zároveň kúskom prírody. Poradíme vám, k čomu hodí.

prírodný kameň obklad interiér

Prírodný kameň má nenahraditeľné technické vlastnosti tepelné, izolačné, mrazuvzdorné, oteruvzdorné, vodeodolné. Kameň v interiéri síce nie je nijako lacná investícia, ale zato trvalá, lebo sa z jeho krásy môžete tešiť oveľa dlhšiu dobu ako z menej odolných umelých materiálov.

V súčasnosti kameň využívame v interiéri hlavne ako dizajnov prvok. Používa sa ako dlažba, pracovná doska na kuchynskú linku, obloženie krbu, ale aj ako efektívny obklad steny. Veľmi luxusné a originálne sú tiež umývadlá a vane z prírodného kameňa.

Mramor - král medzi kameňmi

Leštený mramor má hladký povrch, ktorý odráža svetlo a zdôrazňuje farbu i vzor. Tradične sa používa ako obklad stien. Mramorový obklad sa stal symbolom pre tradičný a prepracovaný vkus. V snehovo bielej podobe je mramor symbolom čistoty a tiež nesmrteľnosti.

Leštený mramor - výpredajová cena

Pevná žula

Okrem využitia v podobe kuchynských pracovných dosiek sú tiež bežné žulové obklady krbov, žulové drezy, obklady kúpeľne, parapety, obklady schodísk. Svojou šedoružovou farbou s trblietavým efektom dodá vášmu domovu nádych luxusu.

Formátovaný obklad - žula

Módny travertín

Travertín sa používa pre interiérové obklady, ale je možné ho použiť aj ako dlažbu na podlahu.

Pórovitý pieskovec