Kamenný obklad z Bridlice v kúpeľni - Sprievodca používaním

Prírodný kameň je jedným z najlepších a najbežnejších materiálov, ktoré majitelia domov implementujú do svojich návrhov kuchýň a kúpeľní. Nie je to len vďaka elegantnému vzhľadu, ktorý prírodný kameň vnáša do miestnosti, ale aj odolnosti a nenáročnosti na údržbu, ktorú tento materiál ponúka. Či už inštalujete nové pracovné dosky, kúpeľňové obklady, podlahy alebo sprchové dlaždice, prírodný kameň je skvelou voľbou z mnohých dôvodov.

Kamenný obklad z Bridlice v kúpeľni

Ilustračný obrázok

Jeden bežný materiál z prírodného kameňa, ktorý majitelia domov používajú vo svojich kúpeľniach, je Bridlica. Kamenný obklad Bridlica dodá kúpeľni prirodzený a k tomu moderný vzhľad, rovnako ako poskytne mnoho výhod.

Čo je bridlica?

Bridlica je jemnozrnná metamorfovaná hornina, ktorá je zložená prevažne z ílových minerálov alebo sľudy. Jej odolnosť a vzhľad z nej urobili obľúbenú možnosť mnohých staviteľov. Tento prírodný kameň sa používa na podlahy, obklady a dokonca aj na strešné krytiny. Bridlica sa dodáva hlavne v sivej farbe a hravo dopĺňa akýkoľvek dizajn kúpeľne.

Použitie bridlice v kúpeľni

Bridlica je materiál, ktorý má mnoho rôznych použití pre vašu kúpeľňu. Vzhľadom na to, aká odolná je Bridlica, môže byť použitá na obklady, podlahy a sprchové dlaždice. Pre vašu sprchu je Bridlica jedným z najčastejšie používaných a prospešných obkladových materiálov. Ak je Bridlica správne impregnovaná a pravidelne čistená , je to všestranný skvelý materiál na použitie pre vašu sprchu. Bridlicová dlažba je tiež skvelou voľbou pre podlahu! Pretože je tento materiál taký pevný a odolný, je Bridlica schopná odolať opotrebovaniu a je veľmi odolná voči praskaniu.

Aký druh bridlice by ste si mali vybrať?

Pri výbere správneho typu Bridlice si musíte premyslieť, kde ju budete používať. Ak ju budete používať na podlahy, chcete sa vyhnúť leštenému povrchu.

Do kúpeľne je vhodné vybrať štiepanú alebo brúsenú Bridlicu. Štiepané Bridlicové obklady alebo dlažby sú jej prirodzeným vzhľadom. Pri rezaní si zachováva prirodzenú štruktúru.

Pokiaľ ide o použitie prírodného kameňa vo vašej kúpeľni, Bridlica je perfektnou voľbou! Bridlicu v kúpeľni milujú majitelia domov, pretože má odolný a dobre vyzerajúci povrch, ktorý ide veľmi ľahko čistiť. V Kameň Slovakia  ponúkame vysoko kvalitnú prírodnú Bridlicu, ktorá je ideálna pre váš domáci projekt.

Kamenný obklad do interiéru aj exteriéru z Bridlice i iného kameňa nájdete v našej predajni a e-shope: