Prírodný kameň v exteriéri

Vďaka odlišnosti, textúre a forme využívame prírodný kameň v exteriéri mnohými spôsobmi. Niektoré druhy majú rovnakú farbu, iné druhy prírodných kameňov majú veľa farebných variantov. Aj to ich predurčuje k rôznorodému použitiu.

Záhradné cesty

 z prírodného kameňa je možné vytvoriť cestičky a chodníčky medzi záhonmi v záhrade, cez pochôdzne chodníky až po dlažbu z prírodných žulových kociek. Naša firma vám ponúkne aj kremičitý piesok pre škárovanie prírodného kameňa.

Drenážový obsyp

na tento účel je najvhodnejší štrk rôznych frakcií.

Gabióny

gabióny nie sú využívané len na výstavbu mohutných múrov alebo protipovodňových hrádzí a podobných veľkých konštrukcií, dajú sa z nich vyrobiť aj skvelé deliace múriky do záhrady, praktické lavičky, ktoré sa hodia do záhradného prostredia, ako prostriedky na spevňovanie svahov, alebo gabionové koše na najrôznejšie iné doplnky. U nás rovnako nájdete kamenivo do gabiónov.

Kamenné ploty a múriky

vyzerajú perfektne, ak sú skonštruované práve z prírodných kameňov, ktoré sú v ideálnych prípadoch rovnaké. Na tento účel sa perfektne hodí kamenivo spevnené cementom.

Dekorácie do záhrady

kamenné sošky, solitérne kamene, okrasný štrk - všetky tieto možnosti spracovania kameňa prispievajú ku skrášleniu záhrad a okolia domov.

Mramorové solitéry do záhrady

Kamenná kôra - kameň do záhrady