Vonkajšia dlažba z travertínu

Travertín má hladko rezané plochy odhaľujúce pórovitú štruktúru kameňa, vo forme nepravidelných medzier a dávajú tak dlažbe osobité čaro. Ako vonkajšia dlažba nachádza široké uplatnenie na terasách, v okolí bazénov, v zimných záhradách, záhradných chodníkoch či cestičkách okolo domov.

Vonkajšia dlažba z travertínu

Ilustračný obrázok

Dlažby z travertínu použité ako vonkajšia dlažba pôsobia elegantne a nikdy nevídu z módy. Travertín možno použiť kamkoľvek ako dlažba na terasu, chodníky alebo ako dlažba okolo bazéna vrátane jeho lemu (po impregnácií). Dlažby z kameňa travertín sú populárne pre svoje nenahraditeľné technické vlastnosti, dlhú životnosť a originálnu kresbu. Travertín je veľmi praktický na údržbu a vďaka svojej štruktúre si zachováva vždy čistý vzhľad. Exteriérové travertínové dlažby sú protišmykové (docielite správnou impregnáciou). 

Kde všade sa dá použiť

Okrem vonkajšej dlažby sa travertín používa v kúpeľní, ako travertínová dlažba aj v kuchyniach, chodbách alebo aj obývacích izbách. Obľúbené sú hlavne zlatisté farby, ktoré navodzujú v interiéri príjemný hrejivý pocit. Nielen v domácnostiach sa však travertínové obklady a dlažby uplatňujú. Stretneme sa s nimi aj v komerčných priestoroch, ako sú kancelárie, reštaurácie, recepcie či vstupné haly.

Travertínová dlažba a travertínový obklad sa ako prírodný kameň hodia do kúpeľní a  tiež ako obklady alebo dlažby v interiéri. V exteriéri využijete travertín ako vonkajšiu dlažbu alebo obklad fasády domu. Vyberajte travertín z nášho e-shopu, alebo príďte si vybrať do jednej z našich predajní kameňa.