Kameň ako obklad

Kameň ako obklad

Kameň sprevádza človeka od pradávna, je to materiál, ktorý mu pomáhal snáď vo všetkých životných situáciách, ako zbraň, nástroj, stavebný materiál. Preto k nemu má blízko, je to materiál, vyznačujúci sa odolnosťou, stálosťou a pevnosťou. Kameň ako prírodný materiál má mnoho foriem, štruktúr i farieb, takže neexistujú dva rovnaké kusy.

Kamenné obklady do interiéru

Každý pri plánovaní interiérov premýšľa, ako by priestor oživil. Nosné a pevné aplikácie sú dominantou (kam práve kameň patrí), ktorú potom dotvára nábytok, bytový textil a doplnky. K plánovaniu taktiež neodmysliteľne patrí farebnosť, zvolenie svetlého či tmavého odtieňa. Ľudia by sa dali rozdeliť do troch skupín. Tí, ktorí preferujú svetlý interiér, založený na pastelových, prírodných farbách, ďalej tí, ktorí preferujú doslovný opak - tmavé múry, svetlé doplnky a tretia skupina by mohla byť tá, ktorá kombinuje veľké množstvo farieb, tvarov a moderných materiálov. Niekam každý patrí. Avšak do všetkých týchto interiérov môže patriť kameň vo všetkých svojich podobách. Dnes si predstavíme niektoré kamenné obklady. Tie sú vďaka plastickosti a farebnosti zaujímavým, výrazným elementom.

 Pripravili sme tu niekoľko ukážok kamenných obkladov a interiérov, kde kamenná stena či obklad vytvoril neuveriteľný estetický dojem.