Solitérne kamene - dominanta záhrady

kameň žula - solitér

Solitérny kameň v tráve vo vás dokáže vzbudiť pocit tajomna a nadčasovosti.

Hneď ako si vyberiete druh kameňa, ktorý by ste chceli na záhrade umiestniť, obráťte sa na špecializovaného predajcu. Ak si nie ste istí, ako bude kamenný solitér na záhrade vyzerať, poraďte sa s odborníkmi.

Veľké solitérne kamene (kamenné solitéry) sú pôsobivým a veľmi osobitým vyjadrením majiteľa, ako sa v záhrade cíti a aký jej chce dať tvar. Tieto kamene dotvoria a dokonale zvýraznia váš štýl a osobnosť. Záhrada s kameňmi je priestor, ktorý vám poskytne dostatok stimulov pre duševný odpočinok, načerpanie nových síl.

Pri vhodnom použití solitérnych kameňov vo svojej záhrade nikdy nič nepokazíte. Uvážene zvolený a umiestnený kameň je viac, než len súčasťou záhrady. Je jej hlavnou dominantou a dokáže zdôrazniť všetko, čo je na záhrade živé, kvitne a rastie. Kameň je prírodný materiál a vyžaruje veľmi silnú viditeľnú energiu. Vznešenosť, s ktorou dokáže kameň vo vašej záhrade oddychovať je veľmi podmanivá a upokojujúca.

Prednosťou kameňa je prírodný vzhľad

Základnou charakteristikou veľkých solitérnych kameňov je ich stabilita a rovnaký charakter aj po desiatky rokov. Osamelý kameň v záhrade si žije svojím životom a nevyžaduje od nás žiadnu starostlivosť, dokonca naopak. Potrebuje pokoj, aby získal nevšednú pravú patinu. Výhodou takejto záhradnej dekorácie je prírodný vzhľad a typická farebnosť aj veľkosť, ktorá je pre každý druh kameňa rozdielna.

Solitérný kameň pre vašu záhradu by mal podporiť predovšetkým jej štýl. Na výber je napríklad snehobiely vápenec, rôznofarebné pieskovcové okruhliaky, andezitové monumenty, prirodzená alebo leštená žula alebo bizarné tvary púštnej ruže.

Kam umiestniť kameň v záhrade

Vhodné miesto pre kamenný solitér vyberajte s rozvahou. Bez zhonu a v pokoji si rozmyslite, v ktorom momente sa budete najčastejšie pohybovať, kam sa budete pri svojich výhľadoch pozerať a podľa tohto jednoduchého prieskumu vyberte ideálny priestor vhodný pre kamenný solitér.