Obkladový kameň na fasádu je súčasný trend

Či už staviate nový rodinný dom, alebo sa chystáte len na obnovu fasády u svojho súčastného bývania, najskôr hľadáte inšpiráciu, čím tú fasádu ozvláštniť, odlíšiť, rozdeliť. Ako alternatíva k štandardným omietkam by vám mohli poslúžiť rôzne obkladové prvky. Súčasné trendy udávajú najmä obklady z prírodného kameňa.

Nenahraditeľný prírodný kameň

Aj keď majú kamenné obklady obmedzený rozsah farieb a tvarových možností, s určitosťou môžeme ale tvrdiť, že aj keď budú imitácie kameňa kvalitne spracovane, nikdy nemôžu dosiahnuť parametrov a jedinečnosti prírodného kameňa. Pravé kamenné obklady sú v podstate na každom kúsku iné - presne tak, ako ich navrhla príroda. Na mramore môžeme vidieť krásne žilky, u kvarcitového obkladu naopak trblietajúce sa kúsky.

Medzi najčastejšie používaný kamenný fasádny obklad patrí jednoznačne travertín a bridlica, ktorá je veľmi obľúbená vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu. Ďalej je na fasádach často k videniu napríklad pieskovec či andezit.

Kamenné obklady na fasádu sú dostupné vrátane rohových profilov. Bez problémov tak možno kamenný obklad použiť pre obloženie nielen veľkých plôch, ale aj stĺpikov.

Fasádne obklady z kameňa sa lepia na pripravený a napenetrovaný podklad mrazuvzdorným flexibilným lepidlom.

Po ukončení prác je vhodné fasádny obklad ošetriť hydrofóbnou impregnáciou, ktorá ho chráni pred nežiadúcimi vplyvmi. Kameň následne bude menej náchylný na rôzne znečistenia.

A kde si môžete ponuku kamenných obkladov prehliadnuť? Navštívte jednu z našich predajní kameňa Kameň Slovakia.

Obklady na dom z našej predajne