Prírodný kameň pre váš byt, dom či záhradu

Prečo si zaobstarať práve prírodný kameň? Hodí sa do interiéru, do záhrady, ako obkladový materiál na vonkajších rovnako tak vnútorných stenách domu, do mestských a obecných priestorov, parkov. Kameň je jednoducho všestranne využiteľný prírodný materiál.

Dlažba do záhrady z kameňa

Ilustračný obrázok

Prírodný kameň ponúka individuálne stavebné riešenia na mieru, ktoré sú vhodné úplne pre všetkých a všetkým tiež dostupné, problematická býva u niektorých druhov kameňa a jeho úprav len cena. Prírodný kameň ponúka originálny spôsob, ako navodiť jedinečnú atmosféru v byte, dome aj na celej záhrade.

Využitie prírodného kameňa v interiéri

V interiéri využijeme prírodný kameň v podobe obkladov, dlažieb, rôznych prvkov v kúpeľniach (napr. aj kamenné umývadlo), ako súčasť či dokonca základný stavebný materiál vnútorných krbov, ale aj v podobe schodísk a nakoniec aj výnimočných dekorácií a umeleckých diel.

Využitie prírodného kameňa v exteriéroch

V exteriéroch je potom využitie prírodného kameňa ešte širšie. Možno ho použiť na sokle, obklad fasády, obklad plotov, vytvárať z neho ploty, oporné múriky a iné prvky, dláždiť pochôdzne a pojazdové cesty, hodí sa ako dlažba k bazénom, jazierkam, fontánám, do gabionov, k stavbám vonkajších krbov, ohnísk, záhradného posedenia, lavičiek, k realizáciám terás, v podobe vonkajších schodísk, na skalky, ako lemovanie záhonov, v podobe záhradných šľapákov (nášľapných kameňov), fontán. Môže byť len jemnou dekoráciou, aj solitérom. Môžeme ho použiť iba na ozdobu, ale tiež môže byť dokonale funkčným prvkom.

Kameň pre najrôznejšie použitie nielen v záhrade od Kameň Slovakia: