Kamenné obklady v kuchyni využijete aj v byte

Obklady a iné kamenné prvky pristanú nielen veľkorysej vile alebo vidieckej stavbe. Pôsobivú atmosféru dodajú aj modernému interiéru v meste.

obklady do kuchyne z kameňa

Ilustračný obrázok

Nadčasová krása

Po stáročia bol vyhľadávaný pre tvrdosť, odolnosť, krásu a schopnosť vzdorovať ohňu aj teplotám. Kameň je nielen nadčasový, ale tiež vysoko variabilný. Umožní vám vytvoriť z obyčajnej steny originál, vynikne na stenách, múrikoch, sokloch aj najrôznejších dekoráciách. Dobre si tiež rozumie s inými materiálmi. Efektné spojenie vytvára predovšetkým v kombinácii s prírodným drevom či sklom.

Obklady stien v byte

Máte minimalistické bývanie a radi by ste si dopriali stenu z prírodného kameňa? 
Skúste experimentovať s modernými obkladmi stien.

Panel SUNLIGHT Matrix M21 kamenný obklad

Obklad sa odporúča sa najmä do kuchyne a kúpeľne, na obklady stien, krbov, veľmi dobre sa kombinuje s materiálmi ako je drevo, nerez, ale aj keramika.

Praktická voľba do kuchyne

Praktickou voľbou do kuchyne je doska zo žuly, pretože jej neublíži nôž ani teploty do 250 stupňov. Mramor, travertín alebo pieskovec sa v priestoroch kuchyne používajú tiež. Zabrániť nasiaknutiu mastnotou a nečistotami možno špeciálnou impregnáciou, ktorá na povrchu kameňa vytvorí ochrannú vrstvu.

Využite optické triky

Ak si nemôžete dovoliť väčšiu investíciu, skúste pracovať s kameňom na malých plochách. Miestnosti dodáte originálny vzhľad už tým, keď kameň použijete ako akcent a ozdobíte vhodný kúsok steny, stĺp, krb alebo roh.