Okrasné kamene v záhrade využite s fantáziou

Veľa ľudí v dnešnej dobe rekonštruuje záhradu a snaží sa z nej vytvoriť miesto príjemného a pokojného odpočinku. Kvalitný trávnik síce dokáže vytvoriť tú pravú atmosféru, avšak celú scénu dokážu dotvoriť len okrasné kamene. Tie možno využiť ako kamenný obklad, tak i dekoratívne kamene, ktoré decentne oživia relaxačný priestor.

Okrasné kamene v záhrade

Ilustračný obrázok

Ako ich využiť v záhrade?

Výhodou rôznych druhov okrasných kameňov sú ich rozsiahle možnosti použitia. Môžeme ich využiť prakticky na čokoľvek a hlavne v ľubovoľnom priestore. Napríklad okrasné okruhliaky z rôznych druhov kameňa sa stanú vhodným doplnkom vo vašej záhrade. Ak ich navyše umiestnite na štrk, tak vyniknú v celej svojej kráse. Štrkom potom môžete obsypať tiež stromy či okolie bazéna. Vybrať si samozrejme môžete z rôznych druhov materiálov a farieb. Medzi okrasné kamene do záhrady sa však nezaraďujú len okrasné okruhliaky, ale aj kamenné drte, obklady, sokle, solitéry a iné výrobky z kameňa.

Chcete staviť na originalitu?Keď sa pozriete na rozloženie mnohých záhrad, vyzerá z nich väčšina rovnako. Preto prichádzajú výrobcovia záhradných kameňov so špeciálnymi solitérnymi kameňmi, ktoré váš pozemok jednoznačne oživia.  V ponuke je široké množstvo solitérnych kameňov, takže si určite vyberiete ten, ktorý bude perfektne zapadať práve do vašej záhrady. Ideálne je aj umiestnenie na vyvýšenú terasu, na ktorú povedú kamenné schody, aby bol tento nádherný skvost všetkým na očiach.

Skúste použiť sklenené kamenePoužitím sklenených kameňov sa dostávate do úplne inej dimenzie originality. Použiť sa dajú ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch, kde budú budiť značný obdiv. Ďalej sa hodí napríklad do dekoračných nádob v dome, v ktorých ich navyše môžete farebne kombinovať.

V oblasti okrasných kameňov sa naozaj medze nekladú. Existuje mnoho druhov a farieb kameňov, že je možno prakticky neobmedzene kombinovať práve podľa vašich predstáv.

Kamene pre najrôznejšie použitie v záhrade do skalky, ako dekoračné plochy a chodníky či samostatné solitéry od Kameň Slovakia: