Použitie kameňa ako obklad fasády

Fasáda je základnou estetickou dominantou každého domu. Existuje viacero možností ako fasádu domu vylepšiť esteticky aj ju chrániť pred vonkajšími vplyvmi. Ako obklad fasády možno využiť klasické omietky, drevené laty, sklenené prvky až po kamenné obklady.

Skrášlite fasádu vášho domu tak, aby mala štýl a vydržala desiatky rokov. Ak využijete prírodný kameň ako fasádny obklad, výborne tak zapadne do celého architektonického štýlu vášho bývania.

Obklad na fasádu z kameňa odolá všetkým nepriaznivým vonkajším podmienkam, mrazu, ďaždu aj slnku. Zachová si svoj pôvodný vzhľad a nevyžaduje žiadnu zvýšenú starostlivosť. Fasádny obklad z kameňa navyše vyniká tepelnoizolačnými vlastnosťami, a tak sa hodí aj pre nízkoenergetické a pasívne domy. Vďaka svojmu luxusnému vzhľadu sa obklady na fasádu používajú aj na sídlach firiem, inštitúcií a iných reprezentatívnych typov budov. Kamenný obklad zvýši estetickú hodnotu aj váš dom ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Úspešným nalepením kameňa práca ešte nekončí. Hoci možno o povedať o fasádnych obkladoch z kameňa, že sú takmer bezúdržbové, nemalo by sa zabúdať na impregnáciu. Tá sa uplatňuje najmä tam, kde je obklad vystavený poveternostným vplyvom ) a to je teda hlavne na fasáde. Impregnácia, vytvorí na obklade neviditeľný film, ktorý zaisťuje nenasiakavosť. Tým možno predísť tvorbe machov a rôznych zmien farieb. Následne už bude vaša realizácia úspešnejšia.

Máte radi prírodu a chcete, aby do nej váš dom skvele zapadol? Potom je pre vás jasnou voľbou fasáda z kamenných obkladov. Zariadime pre vás jej kompletnú realizáciu - od dodávky materiálu až po montáž.

Príďte si do našich predajní vybrať kamenné obklady nielen do interiéru, 
ale aj  obklady fasády či dekorácie do záhrady alebo okolo domu.

Obklady fasády z našej predajne

Brickstone COFFEE BS55 kamenný tehličkový obklad

Tehličkový obkladový kameň sa môže použiť ako fasádny obklad.

 
45,00
bez DPH37,50 €