Nášľapné kamene do trávy a ich výhody

Nášľapné kamene sú obľúbenou, všestrannou možnosťou záhradnej architektúry, ktorá sa hodí do rôznych prostredí. Šlapáky sú zábavným prvkom každej záhrady alebo exteriéru a môžu sa hodiť do akéhokoľvek štýlu dizajnu.

Gneis JUMBO G85 nášľapné kamene do trávy od Kameň Slovakia

Môžu vás viesť

Ak chcete, aby boli určité oblasti v záhrade prepojené, nášľapné kamene môžu byť dokonalým riešením, ktoré vám a vašim hosťom pomôžu užívať si vonkajšie priestory ešte viac.

Ich inštalácia je pomerne jednoduchá

Majte na pamäti, kde sú položené a čo sa okolo nich bude pokladať, napr. kamienky alebo tráva, nášľapné kamene možno jednoducho nainštalovať v rôznych prostrediach.

Dobre spolupracujú s rôznym prostredím

Nášľapné kamene, bez ohľadu na to, či sú organicky tvarované alebo rezané ako dlažba, môžu byť jednoducho obklopené kamienkami, kombináciami, ktoré sa ľahko udržiavajú, trávou, falošnou trávou, štrkom alebo akýmkoľvek typom zelene.

Môžu byť viac ako len chodník

Okrem klasického ukladania  ako chodník, môžu byť nášľapné kamene tiež použité ako dekoratívny prvok cez záhradu alebo ako prechodový prvok.

Bridlica B95 využite ako šľapáky do záhrady od Kameň Slovakia

Bridlica B95 využite ako šľapáky do záhrady od Kameň Slovakia

Praktická voľba

Šľapáky do trávy majú množstvo výhod, od toho, že sú pohodlné pod chodidlom a umožňujú oveľa lepší prietok vody ako pevné chodníky. Môžu byť položené aj v úzkych alebo zakrivených priestoroch, majú dlhú životnosť a ľahko sa udržiavajú.