Kamenné obklady

Obklady z kameňa, interiérové aj exteriérové kamenné obklady.

Obklad na dom z prírodného kameňa pridá hodnotu nehnuteľnosti

Obklad na dom z prírodného kameňa pridá hodnotu nehnuteľnosti

Prírodný kameň je výborný materiál na obklady exteriéru domu. Prírodný kameň ako obklad na dom, má vynikajúce vlastnosti a možno ho použiť na obklady, dlažby a dekoratívne účely. Prírodný kameň je atraktívny, odolný voči poveternostným vplyvom a trvácny, čo z neho robí ideálnu voľbu pre obklady fasády domu.

Interiérový obklad na stenu: Aký kameň si vybrať

Interiérový obklad na stenu: Aký kameň si vybrať

Prírodný kameň sa ako stavebný materiál používa už po stáročia, a to nielen kvôli svojim vizuálnym vlastnostiam, ale aj kvôli svojej odolnosti a všestrannosti – prírodný materiál môže mať rôzne tvary a veľkosti a môže byť dokončený rôznymi spôsobmi.

Kamenný obklad na stenu pre interiér vášho domova

Kamenný obklad na stenu pre interiér vášho domova

Vylepšite svoj interiérový priestor kamenným obkladom stien. Vďaka tomu môže váš domov vyzerať luxusne a jedinečne. Pritom inštalácia nie je náročná!

Obklad na stenu: Aké druhy kamenných obkladov využiť pre váš domov

Obklad na stenu: Aké druhy kamenných obkladov využiť pre váš domov

Kamenné obklady sú skvelým spôsobom, ako dodať každému domovu nádych elegancie a luxusu. Obklady na stenu sú trvácne, odolné a môžu vytvoriť dokonalý rustikálny alebo elegantný moderný vzhľad vášho domova.

Nápady na vonkajší obklad fasády

Nápady na vonkajší obklad fasády

Aby sme inšpirovali, pripravili sme pár nápadov z kamenných obkladov na fasádu, vďaka ktorým bude váš dom dokonalý. Vyzerajú tiež fantasticky a pôsobia príjemným dojmom. Vaši hostia budú ohromení týmto jedinečným vzhľadom vášho domu, keď si ozdobíte aj vonkajšiu stenu.

Obklady z prírodného kameňa: Nápady a inšpirácie

Obklady z prírodného kameňa: Nápady a inšpirácie

Vneste do svojho domova hĺbku a teplo s naším výberom obkladov z prírodného kameňa. Každý kus obkladu alebo dlažby je jedinečne pestrý, textúrovaný pre autentický pocit a vkusný dizajn.

Ako nalepiť obklad na stenu? Kamenný obklad, ktorý nalepíte rýchlo a jednoducho (Fotonávod)

Ako nalepiť obklad na stenu? Kamenný obklad, ktorý nalepíte rýchlo a jednoducho (Fotonávod)

Obkladové panely z prírodného kameňa sú vďaka ich pravidelnému tvaru veľmi praktické na montáž i manipuláciu. Pri kamenných obkladových paneloch, ktoré sú osadené do tvaru písmena Z, nie sú vo finálnom obložení steny viditeľné spoje medzi jednotlivými panelmi. 

Nápady na kamenný obklad stien do exteriéru

Nápady na kamenný obklad stien do exteriéru

Kamenný obklad na stenu predstavuje najlepší spôsob, ako vniesť do exteriéru vášho domu vlastný kreatívny nádych. Môžete použiť obklady z prírodného kameňa s dokonalou kamennou úpravou.

Kamenný obklad v kúpeľni sprievodca

Kamenný obklad v kúpeľni sprievodca

Prírodný kameň je jedným z najlepších a najbežnejších materiálov, ktoré majitelia domov implementujú do svojich návrhov kuchýň a kúpeľní. Nie je to len vďaka elegantnému vzhľadu, ktorý prírodný kameň vnáša do miestnosti, ale aj odolnosti a nenáročnosti na údržbu, ktorú tento materiál ponúka. Či už inštalujete nové pracovné dosky, kúpeľňové obklady, podlahy alebo sprchové dlaždice, prírodný kameň je skvelou voľbou z mnohých dôvodov.

Obkladový kameň v interiérovom dizajne

Obkladový kameň v interiérovom dizajne

Dlaždice z prírodného kameňa sa používajú v interiérovom dizajne už veľmi dlho a kedysi boli materiálom, ktorý sa vyberal pre hrady, veže a iné starodávne stavby. Tieto dlaždice sú dodnes obľúbené, pretože odolávajú opotrebovaniu a zachovávajú si svoju estetiku.

Obklad na dom aj plot z kameňa

Obklad na dom aj plot z kameňa

Kamenné obklady v exteriéri majú hneď niekoľko možností ako ich využiť. Najčastejšie sa samozrejme používajú ako obklady na fasádu, ktoré ju nielen esteticky  skrášlia, ale zároveň prírodné kamenné obklady splnia aj praktickú ochrannú funkciu, kedy fasádu domu chránia pred zničením a vlhkosťou. Dajú sa však využiť aj ako obloženie vonkajších múrikov, plotov, prípadne podláh. A to nielen v rodinných domoch, ale aj v komerčných objektov. Dnes sa bez vonkajších obkladov nezaobíde prakticky žiadny štýlový moderný dom či obchodné stredisko.

Nápady ako skrášliť záhradu a sokel pomocou obkladu z kameňa

Nápady ako skrášliť záhradu a sokel pomocou obkladu z kameňa

Kameň je prírodný element a zároveň univerzálny, nenapodobiteľný materiál pre dekoráciu vnútorných aj vonkajších priestorov nášho domova. A práve záhrada - vrátane fasády, soklov, plotu, terasy, altánku či krbu - priamo nabáda k výzdobe prírodným kameňom v podobe obkladov, dlažby či nášľapných kameňov.

Ako si vybrať obklad na stenu

Ako si vybrať obklad na stenu

V nasledujúcom článku spolu zistíme, ako postupovať pri voľbe adekvátneho kamenného obkladu na stenu. Pri výbere vhodného obkladu na stenu je dôležité zvážiť okrem estetického zážitku aj niekoľko technických kritérií. 

Aký fasádny obklad na dom zvoliť?

Aký fasádny obklad na dom zvoliť?

Keby sme mali zvážiť, ktorý materiál je najpresvedčivejší, určite im bude kameň. Jedná sa o stavebný materiál, ktorý nás sprevádza po generácie a získal si našu dôveru. Odborníci o ňom tvrdia, že je prakticky nezničiteľný.

Ako obložiť stenu kameňom Rock Face v 7 jednoduchých krokoch

Ako obložiť stenu kameňom Rock Face v 7 jednoduchých krokoch

V každej modernej domácnosti by nemala chýbať kamenná stena, ktorá dodá miestnosti luxusný, trendy „look“. Obloženie pohľadových stien prírodným kameňom Rock Face je veľmi obľúbeným dekoračným prvkom, pretože krásne oživí každý priestor. 

Inšpirujte sa čo dokáže kamenný obklad na stenu

Inšpirujte sa čo dokáže kamenný obklad na stenu

Plánujete rekonštrukciu, či len hľadáte ako zveľadiť svoje bývanie? Ak áno, inšpirujte sa v galérii plnej úžasných obkladov na stenu. Ukážeme Vám, čo dokáže kamenný obklad v domácnosti. V mnohých prípadoch ho stačí dať len na jednu stenu miestnosti a výsledok je neuveriteľný.

Moderné kráľovstvo plné prírody

Moderné kráľovstvo plné prírody

Dotknite sa prírody. S našimi tipmi na moderné bývanie v objatí hôr vpustíte prírodu do vášho domu.

Amfora vhodná aj do interiéru

Amfora vhodná aj do interiéru

Amfora - jedinečný doplnok, ktorý nemusíte umiestniť len do záhrady, na terasu či do altánku, ale je vhodná aj v priestoroch firmy. Takúto vázu vyrobenú z pálenej červenej či červeno-hnedej hliny využijete aj vo svojom interiéri.

13 skvelých tipov kam si dať kamennú tapetu. Číslo 3 vás prekvapí!

13 skvelých tipov kam si dať kamennú tapetu. Číslo 3 vás prekvapí!

Kamenná tapeta na stenu je ideálnym riešením keď chcete spraviť svoj interiér jedinečným už na prvý pohľad. Táto unikátna alternatíva tapiet na steny je vyrobená z prírodného kameňa a teda vášmu interiéru prepožičia aj všetky jedinečné vlastnosti prírodného kameňa.

Obklad na dom z prírodného kameňa

Obklad na dom z prírodného kameňa

Pripravujete sa na rekonštruciu rodinného domu, alebo dokončujete novostavbu a premýšľate, ako vyriešiť konečný vzhľad fasády? Existuje celý rad riešení, akým spôsobom môžete vzhľad svojho domu urobiť unikátnym. Obklad fasády z prírodného kameňa dodá luxusný a jedinečný vzhľad.

Kameň do kuchyne

Kameň do kuchyne

Kamenná zástena v kuchyni

Kameň do kúpeľne

Kameň do kúpeľne

Kameň do kúpeľne

Tipy ako využiť obklady na stenu z kameňa

Tipy ako využiť obklady na stenu z kameňa

Prírodný kameň je materiál, ktorý snáď nikdy nepodľahne módnym trendom. Vďaka nemu interiér vyzerá luxusne. A je jedno, či si vyberiete bridlicu, mramor, pieskovec, travertín alebo vápenec. Uplatnenie kameňa v interiéri je navyše obrovské.

Rustikálne kúpeľne plné kameňa

Rustikálne kúpeľne plné kameňa

Rustikálny štýl je vždy záväzkom úzkeho spojenia s prírodou. Preto sa aj v rustikálnych kúpeľniach budete stretávať ako s hlavnými prvkami s drevom a kameňom. V takto navrhovaných miestnostiach sa budete vždy cítiť ako v lone prírody, nepochybne uvoľnene a príjemne, pri pokojnom posedení vo vani, ktorá vám zaistí tú správnu relaxáciu.

Obklad krbu doplní moderný štýl chaty

Obklad krbu doplní moderný štýl chaty

Kameň je spolu s drevom základným stavebným materiálom už stáročia a nie je tak divu, že sa k tejto kombinácií často vraciame aj pri modernom štýle výstavby. Spojenie kameňa s elegantným nábytkom a dreveným zariadením vytvorí z interiéru chaty originálny a príjemný priestor.

Skvelé tipy na umývadlo do kúpeľne

Skvelé tipy na umývadlo do kúpeľne

Umývadlá z prírodného kameňa do kúpeľne

Kameň do obývačky

Kameň do obývačky

V každej modernej obývačke by nemala chýbať kamenná stena, ktorá dodá miestnosti luxusný, trendy „look“. Obloženie pohľadových stien prírodným kameňom je veľmi obľúbeným dekoračným prvkom. Krásne oživí a s ním je každý priestor originálny a jedinečný, pretože každý kus prírodného kameňa je unikáta má osobitú kresbu a vzor.

Tipy ako využiť prírodný kameň v interiéri

Tipy ako využiť prírodný kameň v interiéri

Prírodný kameň je materiál, ktorý snáď nikdy nepodľahne módnym trendom. Vďaka nemu interiér vyzerá útulne a nadčasovo. A je jedno, či využijete žulu, bridlicu, mramor, pieskovec, travertín alebo vápenec. Uplatnenie kameňa v interiéri je navyše široké a vždy vyzerá luxusne.

Fasádne obklady a obklady stien z kameňa

Fasádne obklady a obklady stien z kameňa

Prírodný kameň je tu po stáročia a pritom sa stále pýši nevšednosťou. Stále si ho vážime a spájame s ním kvalitu, jedinečnosť a trvalú hodnotu. Obľúbia si ho tí, ktorí kladú dôraz na originalitu, pretože nikdy nenájdeme dva rovnaké kamene. Každý kus má svoj tvar, farbu a štruktúru. Je nenapodobiteľný a rôznorodý.

Štiepaný kameň na fasádu aj do interiéru

Štiepaný kameň na fasádu aj do interiéru

Štiepaný kameň je charakteristický jemnou štruktúrou, ktorá pripomína jemne štiepanú bridlicu. Detailné spracovanie takéhoto obkladu vyzerá veľmi moderne a luxusne. Veľmi jemné prevedenie pôsobí tiež útulne, a preto sa výborne hodí do interiéru. Veľmi často sa však stretávame s vonkajším využitím. V najčastejších prípadoch v rámci realizácie kameňa na fasádu.

Obklady soklov pristanú každému domu

Obklady soklov pristanú každému domu

Sokle nie sú len dôležitou estetickou a architektonickou súčasťou exteriéru domu. Plnia aj významnú ochrannú a izolačnú funkciu. K obkladaniu sokla si môžete vybrať z mnohých materiálov.

Ohybný kamenný obklad do interiéru

Ohybný kamenný obklad do interiéru

Predstavujeme vám technologickú novinku - prírodný obklad z bridlice. Jedná sa o obkladové dosky z prírodného kameňa s hrúbkou len 2,5 mm. Na pohľad je ale od masívneho kamenného obloženia na nerozoznanie.

Bridlica prírodný obklad

Bridlica prírodný obklad

Kameň Bridlica je veľmi populárny pre svoj široký farebný sortiment od bledých odtieňov až po tmavé a preto sa dajú primerane kombinovať s akýmikoľvek odtieňmi interiéru i exteriéru.

Obklad na stenu

Použitie prírodného kameňa ako obklad v interiéroch je svetový trend tejto doby. Kameň dotvára originálny a exkluzívny vzhľad bytov v modernom, klasickom aj historickom štýle.