Filter

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

Prírodný kameň vhodný na obklady / dlažby

Obklady z prírodného kameňa

Štiepaný prírodný kameň vhodný ako obklad aj dlažba, používa sa na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, kameň na krb, fasádne obklady, vhodný na chodníky okolo domu, príjazdové cesty, kamenné terasy, kameň do altánku, kamenné dlažby do záhrady, vhodné aj na suchý múrik.

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie použiva na obklady alebo kamenné dlažby v exteriéri i interiéri

K hlavným výhodám kameňa patrí jeho možnosť kombinácie s akýmkoľvek materiálom alebo čí už moderným alebo prírodným. Dlažby z kameňa sú ľahko udržiavateľné rovnako ako vnútorné kamenné obklady alebo vonkajšie kamenné fasádne obklady. Použitie kameňa môže byť ako vnútorný kamenný obklad alebo vonkajší kamenný obklad.

Prírodný kameň sa využíva hlavne ako stavebný materiál. Kamenné obklady a kamenné dlažby sú vhodné do moderných interiérov a exteriérov, všade  tam kde chceme vniesť atmosféru príjemného prostredia.

Príroda v modernej domácnosti. Kamenné obklady z pravého prírodného kameňa vám prinesú tradičný prírodný štýl, ktorý vás zaujme a nadchne svojím jednoduchým dizajnom. Obkladový kameň je originálny prírodný materiál.

Kamenné obklady do exteriéru - vonkajšie obklady

V exteriéri nájdu kamenné obklady naozaj široké uplatnenie. Najobľúbenejšou vonkajšou plochou pre obkladanie je fasáda domu. Tú možno obložiť viacerými spôsobmi, či už celú, alebo len jej časť. Veľmi obľúbenými sa stávajú taktiež sokle domov, ploty, oporné múriky, stĺpy domu a vonkajší krb.

Kamenné obklady od výrobcu Kameň Slovakia sú jedinečné ako dizajnový prvok, ktorý v dôsledku svojich farieb, tvarov a textúr dopĺňajú akýkoľvek typ zvolenej architektúry.

Prírodný obkladový kameň dodávame v mnohých variantoch s ohľadom na tvar, materiál i určenie.

Nepravidelný štiepaný kameň pôsobí prirodzenejšie a ľahšie sa s ním pracuje.  Vonkajší obklad z kameňa môžete využiť aj záhradách. 

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie použiva na obklady alebo dlažby v exteriéri i interiéri

Kamenný obklad z prírodného kameňa Andezit  patrí medzi najkvalitnejšie kamenné obklady ťažené a vyrábané na Slovensku.

Vonkajšie obklady z prírodného kameňa sú veľmi moderné v každej domácnosti.  Ak aj vy už dlho premýšľate nad tým ako vniesť svojmu domovu prírodný vzhľad a ako sa odlíšiť od ostatných, kamenné fasádne obklady budú pre vás ideálnym riešením. 

Pre vonkajšie obklady používame mramor, travertín, žulu, vápenec, pieskovec, porfýr a pod.

Kamenné obklady výhody:

Výhody kamenných obkladov sú trvanlivosť, kvalita akosti, odolnosť, mrazuvzdornosť, bez nutnosti údržby, široká ponuka farieb a dostupná cena.

Obkladový kameň si môžete vybrať na webe, alebo priamo v našej kamennej predajni.

Kamenný obklad andezit
V poslednej dobe moderné materiály nahrádzajú klasické prírodne. Našťastie sa čoraz viac vracia späť k prírodným materiálom ako sú kamenné obklady a dlažby z kameňa, ktoré umelé kamene nikdy neprekonajú. Z hľadiska moderného dizajnu či kvality a trvácnosti vám kamenné obklady a kamenné dlažby z pravého prírodného kameňa poskytnú oveľa viac ako môžte očakávať.

Spôsob ukladania obkladu

Obkladový kameňobklady z prírodného kameňa sa lepia na pieskovo-cementovú zmes alebo na lepidlo. Dôležité je špárovanie. Pri tenších hrúbkach obkladu sa špárovacia zmes nanesie do jednej roviny s povrchom kameňa. Pri väčších hrúbkach obkladu sa špárovacia zmes nanesie 0,5 cm pod úroveň povrchu kameňa. Vtedy je obklad na pohľad plastickejší

Kamenné dlažby

Kamenné dlažby majú výnimočné vlastnosti a pri ich správnej voľbe pre konkrétne použitie mnohonásobne prekonávajú akýkoľvek umelý materiál a to často nielen vzhľadom ale aj cenou.

Andezitprírodný kameň je vhodný na dlažby a obklady. Štiepa sa na rôzne hrúbky od 1 cm až po 10 cm. K dispozícii sú vo viacerých farebných prevedeniach. Kameň je vhodný aj na šlapáky do trávy a dlažby do záhrady.

Kamenné dlažby z  Andezitu  patria medzi najodolnejšie kamenné dlažby ťažené a vyrábané na Slovensku. Andezit si vďaka svojim vlastnostiam zachoval svoje neutrálne šedo-hnedé povrchové sfarbenie. Dlažby z kameňa Andezit  podľa stupnice tvrdosti sú na 7 mieste čo kameň radí medzi veľmi tvrdé kamenné dlažby. 

Ďalšou výhodou kamenných dlažieb z Andezitu je jeho hrúbková variabilita, ktorá ho predurčuje na širokú škálu využitia  ako nepravidelné kamenné dlažbyrezané kamenné kockyrezané kamenné hranolysekané kamenné kocky. A  vďaka týmto vlastnostiam sa stal kameň Andezit  jedným z najpoužívanejších materiálov na výrobu kamenných dlažieb v slovenskom stavebníctve.

Kamenná dlažba je veľmi vhodná všade tam, kde chceme dosiahnuť kvalitného povrchu s využitím čo najväčšieho estetického dojmu. Práve kamennú dlažbu môžeme bez obáv použiť ako vonkajšiu dlažbu (dlažba do altánku, záhrady, okolo domu) tak aj vnútornú dlažbu. Ak je teda kamenná dlažba vhodná takmer do všetkých možných priestorov potom k nej môžeme pristúpiť ako k vhodnému materiálu.

Vonkajšia dlažba

Vonkajšia dlažba má byť predovšetkým funkčná, ale mala by aj dobre vyzerať. Vonkajšia terasová dlažba z kameňa má tvrdý praktický povrch, ktorý nevyžaduje príliš veľkú údržbu.

Dlažba na terasu

Vyberáte dlažby na svoju terasu? Pomôžeme vás s výberom. V prvom rade sa zamerajte na kvalitu materiálu. Naša kamenná dlažba vyniká vysokou pevnosťou, minimálnou nasiakavosťou a mrazuvzdornosťou. Dlažba na terasu vyniká svojou nízkou výškou.

Veľmi obľúbená je tiež protišmyková dlažba na terasu, ktorá je neoceniteľná v miestach, v ktorých by hrozilo pošmyknutie. Takéto protišmykové dlažby môžete použiť nielen na terasy, ale aj na schodisko alebo okolo bazéna.

Dlažba z prírodného kameňa je vhodná a trvalá, čo je overené stovky rokov. Mramorová dlažba, žulová dlažba a dlažby z prírodného kameňa predávame aj realizujeme. Prírodný kameň pre dlažbu dovážame priamo z lomu a vďaka tomu ponúkame veľmi výhodné podmienky za výhodné ceny.