Amfora

Amfora

Amfora ako záhradný doplnok je veľmi obľúbenou architektonickou dekoráciou. Ako netradičný doplnok sa amfora využíva najmä v záhrade, okrasnej skalke, predzáhrade, na terase či v altánku ako dekoračná váza. Tiež ju využijete ako dekoráciu pred vchodové dvere. No záhradnú amforu môžete umiestniť aj do interiéru. Jedinečne doplní vstupnú halu, chodbu, obývačku, kuchyňu či kúpeľňu. Každá amfora so sebou nesie nádych dávnej antickej histórie.

Použitie:

záhradné doplnky, záhradná amfora, kvetináč, bylinkáč, záhradná dekorácia, doplnky do záhrady, dekorácia do záhrady, kvetináč do záhrady, váza do záhrady, kvetník, hlinená váza, amfora do záhrady, dekorácia do exteriéru, dekorácia do interiéru, bytová dekorácia, dekorácia do domu

Názov
Farba
Priemer v cm
Výška v cm
Balenie
MJ
Cena s DPH / MJ
KS15
Amfora
Farba:
Terakota
Priemer v cm:
16
Výška v cm:
10
Balenie:
ks
MJ:
ks
 
10,80
bez DPH 9,00 €
Kúpiť

Záhradná amfora sa zväčša vyrába z pálenej červenej alebo červeno-hnedej hliny. Je odolná voči mrazu aj vysokým teplotám. Výhodou každej amfory je jej dostatočne ťažká váha, čo znamená, že aj pri horších poveternostných podmienkach sa nádoba neprevrhne. Každá amfora má svoj jedinečný vzor a tvar. Často sa využíva ako kvetináč v exteriéri na terase, altánku a pod.. Amforu využijete však aj v interiéri – obývačkách, kúpeľniach či vstupných halách. V kombinácii s rastlinami, ako sú napríklad špeciálne vyšľachtené palmy, exotické cykasy či voňavé citrónovníky, premení amfora každý priestor na malý dovolenkový raj. Amfora sa dá použiť aj na zachytávanie dažďovej vody a na podobné funkčné účely.