Filter

Pílené pásy

 
32,75 €
s DPH39,30
 
32,75 €
s DPH39,30
 
27,75 €
s DPH33,30
 
27,75 €
s DPH33,30
 
27,75 €
s DPH33,30
 
22,08 €
s DPH26,50
 
44,00 €
s DPH52,80
 
37,50 €
s DPH45,00
 
42,90 €
s DPH51,48

Obkladové pásy z prírodného kameňa. Kamenné obkladové pásiky sú vhodné k použitiu ako obklad (vo výnimočných prípadoch aj na dlažbu) do interiéru aj exteriéru.

Čo sú obkladové kamenné pásiky?

Jedná sa o obklad z prírodného kameňa, ktorý sa najčastejšie vyrába pílením z nepravidelných, štiepaných kameňov. Jednotlivé kamene sa narežú zo 4 strán tak, aby bola zachovaná rovnaká výška jednotlivých obkladových pásikov. Dĺžka pásikov je variabilná - v závislosti od veľkosti pôvodného kameňa, z ktorého sa tento obklad píli. Niektoré z obkladových pásikov sú rezané aj zo zadnej strany. Obkladové pásiky môžu byť tiež rôzne povrchovo upravené - napríklad tzv. omletím (antik), leštením a podobne.

Použitie obkladov z prírodného kameňa

Obkladové pásiky z prírodného kameňa je možné využiť ako v interiéri tak v exteriéri. Je však potrebné zdôrazniť, že väčšina z nich vyžaduje po aplikácii obkladu povrchovo ošetriť impregnáciou. V exteriéri impregnácia ochráni obklad hlave pred poveternostnými vplyvmi a mechanickým znečistením, v interiéri zas pred nechcene spôsobeným znečistením spôsobeným - napr. mastnota v kuchyni. Impregnácia chráni obklad aj pred prenikaním vlhkosti a nečistôt do pórov kameňa. Impregnáciou obkladu teda výrazne zjednodušíte neskoršiu údržbu a čistenie kamenného obkladu.  

Dôležitá je aj samotná príprava podkladu, na ktorý plánujete obkladový kameňa aplikovať. Presný technický postup sa líši v závislosti od konkrétneho druhu podkladového materiálu - typ a použitie penetrácie, sklotextilná sieťka s vrstvou lepidla, spôsob a hustotu kotvena a pod. Z tohoto dôvodu vždy doporučujeme zveriť montáž obkladu profesionálom. Často sa jedná o veľkú investíciu do materiálu samotného, ktorý sa ale nesprávnou aplikáciou môže znehodnotiť. Za predpokladu použitia správnej stavebnej chémie a dodržania odporúčaných technických postupov aplikácie, bude každý kamenný obklad prekrásnym doplnkom akéhokoľvek miesta v interiéri či exteriéri po dlhú dobu.