Bridlica v interiéri aj na záhrade

Kamenné obklady sú stále obľúbenejšie nielen na záhrade, ale aj v interiéri. Jednou z možností sú obklady z bridlice. Bridlica bola už skôr uznávanou krytinou. Tento typ prírodného kameňa vďaka jednoduchému spôsobu opracovania pokrýva aj veľa striech.

bridlica kameň

  • Bridlica je efektívna, kvalitná, variabilná a pritom odolná a stálofarebná, vyžaduje tiež len minimálnu starostlivosť. A zároveň je ekonomicky dostupná. Interiéroví dizajnéri ju užívajú napríklad ako plnohodnotnú náhradu za pravý mramor v kúpeľniach aj ako podlahovú krytinu. Okrem podlahy je v posledných rokoch bridlica používaná aj ako netradičný obklad steny, čo dokáže miestnosť zaujímavo oživiť. Bridlicou možno využiť aj ako moderný obklad krbu.
  • Ekologický materiál

  • Medzi jednoznačné kladné vlastnosti, ktoré kameň bridlica má patrí jeho ekologické využitie - po jeho spracovaní nezostáva žiadny odpad. Ťažba kameňa väčšinou znamená záťaž životného prostredia, avšak bridlica má výhodu vo svojom flexibilnom zložení, ktoré umožňuje vytvárať z nej rôzne produkty. Dokonca aj zvyšková suť a kameň sa používajú ako podklad v pozemných stavbách. Aj preto je o bridlicu stále väčší záujem Bridlica je mimoriadne kvalitná, pevná a zároveň dobre prispôsobivá na úpravu.