Postavte si terasu z kameňa


Bez terasy by rodinný dom nebol úplný. Rovnako to platí o terasách pri chatách a chalupách. Páčia sa vám chodníčky a terasová dlažba z kameňa? Môžete si ich vytvoriť a to aj svojpomocne. Hodiť sa budú rovnako k moderným vilám ako aj starším domom na vidieku.

  • Terasa popri dome či chate prináša priestor na odpočinok, zábavu či slnenie. Alebo len poskytuje príjemný  pohľad na upravené plochy záhrady či domu. Terasová dlažba sa dá zhotoviť z dreva, drevoplastu, betónu či kameňa. Pre tých čo obľubujú rustikálny štýl, ocenia terasovú dlažbu z nepravidelného prírodného kameňa. Nepravidelné tvary, rôzne veľkosti, rozličné farby aj pri rovnakom type kameňa. Vďaka týmto vlastnostiam kameňa možno bezprostrednému okoliu domu dodať nenahraditeľnú prírodnú atmosféru.
 
Terasa z kameňa

  • Kamenné dosky nepravidelných tvarov vhodné ako terasová dlažba od Kameň Slovakia
 
  • Kamenné dosky s nepravidelnými tvarmi a hrejivými odtieňmi sú ako terasová dlažba osvedčené. 
    Na výber máte terasovú dlažbu s protišmykovým povrchom, ktorá odoláva opotrebeniu a je mrazuvzdorná (pri správnej údržbe a impregnácií). 
  • Pribúdajúci vek dlažbe neprekáža, s pribúdajúcou patinou naopak jej vzhľad získava na originalite. Kamenné dosky sa predávajú na paletách po niekoľkých metroch štvorcových, ideálny je ich nákup s rezervou 10-15%. Ak vám po dokončení terasovej dlažby nejaké kamene zostanú, môžete ich zapustiť medzi záhony do trávy a vytvoriť tak elegantný chodníček. Široký sortiment materiálu ku stavbe kamennej terasy rovnako ako odborné poradenstvo nájdete v našich predajniach Kameň Slovakia.